Kubek zimnej wody na upalne dni!

Kubek zimnej wody na upalne dni!

Kubek zimnej wody to kampania, której celem jest uświadomienie jak ważne jest spożywanie wody w gorące dni oraz niesienie pomocy tym, którzy w tym czasie najbardziej potrzebują pomocy. Nie zapominajmy o otaczających nas osobach, zwłaszcza o seniorach, którzy w okresie upałów potrzebują szczególnej uwagi.

Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne. Dzienne zapotrzebowanie wody podczas gorących dni to 2-3 litry! Pamiętajmy zatem o piciu dużej ilości wody. Chłodzenie organizmu to podstawa. Najlepszym sposobem na walkę z wysokimi temperaturami jest spożywanie wody mineralnej, lub źródlanej. Woda z kranu to także dobre rozwiązanie! Jeśli nie mamy pod ręką butelki wody, śmiało możemy korzystać z naszych kranów.

Woda kranowa nie taka zła!

W większości miast stan wody badany jest każdego dnia. Dzięki regularnym badaniom woda jest nieskażona i jak najbardziej nadaje się do spożycia. Zanim taka woda trafi do kranów przechodzi przez następujące etapy: filtracje i uzdatnianiu.

Warto również wiedzieć, że woda z kranu nie jest pozbawiona najważniejszych minerałów! Wręcz przeciwnie. Okazuje się, że minerały takie jak: magnez, potas, sód i wapń występują częściej w wodach kranowych niż w wodach mineralnych.

Wysokie temperatury to nie żarty. W tym czasie zatroszczmy się o naszych bliskich. Przebywając poza domem podzielmy się wodą z osobami spragnionymi. Pamiętajmy o seniorach i dzieciach, którzy najbardziej narażeni są na takie warunki.

Osoby starsze szczególnie powinny uważać na upały. Najlepiej będzie jeśli w tym czasie pozostaną w swoich domach. Jeśli już są na zewnątrz powinny pamiętać o nakryciu głowy i butelce wody, by uniknąć osłabienia i utraty płynów w organizmie. Zwróćmy także uwagę na zwierzęta. Zadbajmy o komfort i miskę wody dla naszego pupila. Pamiętajmy – Kubek zimnej wody dla każdego!

AP

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.