Kulig jak u Skaldów!

Kulig jak u Skaldów!

Seniorzy KUTW przebywający na zimowisku w Rabce odbyli bajkową podróż. Gwiaździste niebo, lekki mróz, pochodnie w rekach i rącze koniki zaprzęgnięte do sań. Tak wyglądał kulig w Rabce.

W takiej scenerii seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy wzięli udział w trwającym prawie dwie godziny nocnym kuligu. Sanie mknęły po bajkowej okolicy Rabki. Woźnice po drodze opowiadali zabawne historyjki.

W świetnie przygotowanym kuligu wzięło udział dziewięć zaprzęgów. Dodatkową atrakcję stanowiły rozdane nam pochodnie. W czasie jazdy łuczywa rozświetlały mroki nocy. Nadając przy tym okolicy tajemniczy wygląd – opowiada Lidia Pielarska.

Wszyscy byli bardzo zadowolenie z tej nocnej wyprawy. O dobrej kondycji seniorów najlepiej świadczy fakt, że spora grupa poszła jeszcze w nocy na dancing. Jedynie może koniom wycieczka podobała się nieco mniej. Po zakończonej wycieczce unosiły się nad nimi ogromne kłęby pary – dzieli się swoimi wrażeniami Krystyna Berg.

IMG_6240

IMG_6241

IMG_6242

IMG_6253

IMG_6266

IMG_6269

IMG_6272

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.