Jak kupić rower przez internet?

Jak kupić rower przez internet?

Jazda na rowerze to doskonała forma aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli lubisz czuć wiatr we włosach i przymierzasz się do kupna jednośladu, to sprawdź jak kupić rower przez internet.

Planując zakup nowego roweru warto sprawdzić ofertę sklepów prowadzących sprzedaż internetową. Przede wszystkim dlatego, że wymarzone dwa koła można kupić taniej niż w punktach stacjonarnych. Dodatkowo asortyment prezentowany na stronie www jest znacznie bogatszy. Złożone rowery zajmują wiele miejsca, więc oferta sklepów tradycyjnych jest siłą rzeczy bardziej ograniczona. Co więcej, w internecie możliwe jest porównanie konkretnych modeli spzrętu – materiałów, z których są zrobione, szczegółów dotyczących osprzętu, dokładnych wymiarów i wagi.

Jak kupić rower przez internet?

Rower zakupiony w internecie można nie tylko zamówić z dostawą do domu, ale również odesłać go w ciągu 14 dni (czasem nawet do miesiąca), jeśli nie spełni naszych oczekiwań. Aby wiedzieć, ile mamy czasu na zwrot, warto przed zakupem zapoznać się z regulaminem sklepu. Dobrze też sprawdzić, czy sklep jest godny zaufania, przeczytać opinie innych użytkowników i zastanowić się nad dodatkowymi środkami bezpieczeństwa, takimi jak gwarancja bezpiecznych zakupów.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając rower idealny dla siebie, zastanówmy się przede wszystkim, do czego będzie nam służył. Gdzie chcemy nim jeździć i w jakim towarzystwie? Rower miejski będzie odpowiedni, jeśli planujemy korzystać głównie ze ścieżek rowerowych. Siedzi się na nim wygodnie – w pozycji wyprostowanej i na szerszym siodełku. W terenie, po nieutwardzonych drogach, lepiej sprawdzi się rower górski, czyli MTB, gdyż wymusza bardziej sportową sylwetkę, dzięki czemu łatwiej można pokonywać nierówności terenu. Zamawiając rower, pamiętajmy również o wyborze odpowiedniego rozmiaru ramy. Na stronach sklepów internetowych i producentów rowerów są podane dokładne wymiary ram, które pozwalają dobrać odpowiedni rozmiar do swojego wzrostu. Istotną informacją jest również waga jednośladu.

Różne formy dostawy

Zamawiając rower przez internet mamy różne możliwości jego odbioru. Przed zakupem warto sprawdzić ofertę danego sklepu, ponieważ nie każdy sprzedawca oferuje wszystkie te możliwości. Większość sklepów rowerowych, prowadzących jednocześnie sprzedaż online i stacjonarną z punktem serwisowym, oferuje możliwość odbioru złożonego pojazdu w serwisie. Inną opcją jest zamówienie wstępnie złożonego i wyregulowanego roweru z dostawą do domu. Po odbiorze wystarczy go ustawić do swoich potrzeb. Ostatnią możliwością jest zakup roweru do samodzielnego złożenia.

Zwrot roweru

Standardowo w przypadku rowerów będziemy mogli skorzystać z tzw. prawa do odstąpienia od umowy, czyli możliwości zwrotu zamówionej rzeczy. Zwracany produkt nie powinien być jednak używany. W celu odstąpienia od umowy należy wysłać sprzedawcy oświadczenie (np. w formie maila) o woli zwrócenia danego produktu w terminie 14 dni liczonych od momentu otrzymania rzeczy. Nie musimy wskazywać przyczyny. Następnie w ciągu kolejnego 14-dniowego terminu powinniśmy odesłać przedmiot na adres sklepu wskazany w regulaminie. W większości przypadków sami będziemy musieli pokryć koszty przesyłki zwrotnej, chyba że sprzedawca dobrowolnie zobowiązał się przejąć koszty odesłania rzeczy.

Jak kupić rower przez internet?
Źródło: Trusted Shops


Trusted Shops to europejska firma oferująca kompleksowe rozwiązania budujące zaufanie do zakupów w sieci. Audyt ekspercki, któremu poddawani są sprzedawcy internetowi, uwzględnia szczegółowe kryteria, takie jak wypłacalność, przejrzystość cen, obsługa klienta oraz ochrona danych.

Może Cię zainteresować także:

Jaki rower elektryczny wybrać dla seniora?

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.