Kurkuma – w trosce o długie i zdrowe życie

Kurkuma – w trosce o długie i zdrowe życie

Kurkuma to przyprawa, która coraz częściej gości w naszych kuchniach. Znana jest z właściwości zdrowotnych, m.in. opóźniających procesy starzenia i wspomagających leczenie wielu chorób.

Kurkuma jest głównym składnikiem azjatyckich curry i podstawą diety mieszkańców wielu krajów Azji. Szacuje się, że mieszkaniec Indii spożywa ok. 5 gramów kurkumy dziennie. Wyniki badań epidemiologicznych wykazują, że Hindusi znacznie rzadziej chorują na chorobę Alzheimera, Parkinsona, czy nowotwory jelita grubego. Substancją odpowiedzialną za to jest kurkumina – główny składnik kurkumy. Świat poznał ją przede wszystkim jako jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Ma potężne właściwości hamujące powstawanie i rozwój stanów zapalnych w organizmie człowieka.

Hamuje procesy starzenia

Stany zapalne o niewielkim nasileniu mogą być nie tylko przyczyną samego starzenia się, ale i wielu chorób związanych z wiekiem, takich jak np. nowotwory, miażdżyca tętnic, demencja, choroba Alzheimera, depresja, otyłość, insulinooporność, cukrzyca typu 2, owrzodzenia żołądka i jelit, uszkodzenia wątroby czy zespół jelita drażliwego. Kurkumina hamując te procesy powoduje, że możemy starzeć się wolniej, a co najważniejsze – zdrowo!

Pomimo swoich niezaprzeczalnych, przebadanych właściwości, surowa kurkumina jest bardzo słabo przyswajalna przez organizm i już po około 60 minutach jest z niego wydalana. Wysoka przyswajalność substancji gwarantuje jej dotarcie do jak największej liczby obszarów naszego ciała, w tym do mózgu.

Wspomaga leczenie

Naukowcy nieustannie pracują nad tworzeniem formuł o jak najwyższej przyswajalności, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury kurkuminy. Jedna z takich innowacyjnych, opatentowanych formuł kurkuminy znajduje się w preparacie Cumind HR. Zaledwie jedna tabletka Cumind HR zawiera równowartość 15 łyżek stołowych kurkumy!

Działanie i przyswajalność kurkuminy wchodzącej w skład Cumindu HR zostały dokładnie przebadane, a substancja ta jest wykorzystywana w wielu badaniach klinicznych, w takich chorobach, jak depresja, stany lękowe czy stwardnienie rozsiane. Cumind HR jest też jednym z nielicznych suplementów diety zalecanych przez lekarzy, których przekonują wiarygodne materiały naukowe i bezpieczeństwo stosowania kurkuminy.

Z tego względu Cumind HR zalecany jest szczególnie osobom w podeszłym wieku. Żyjmy jak najdłużej, cieszmy się zdrowiem i aktywnością. Kurkumina jest tą substancją, która może nam w tym pomóc.

Więcej informacji: www.cumind.pl
Reklama:

Cumind HR

 

 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.