Kurs haftu w Muzeum Pałacu Króla Jana III

Kurs haftu w Muzeum Pałacu Króla Jana III

Haftowanie, szydełkowanie, decoupage to coraz popularniejszy sposób spędzania czasu. Nic dziwnego, gdyż taka pasja pomaga odprężyć się i odpędzić czarne myśli.

Rękodzieło coraz częściej staje się sposobem na życie, bo pozwala kreatywnie spędzić czas, a nawet wesprzeć domowy budżet. Tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z haftem, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na kurs haftu dla początkujących.

W ramach Wilanowskiego Atelier ożywiamy dawną sztukę haftu. Od początku 2011 r. organizowane są warsztaty i spotkania, dzięki którym w pałacu króla Jana III powstaje wyjątkowa w Polsce przestrzeń rozwoju zanikającej sztuki. Chcemy odkryć na nowo urok haftowanych materiałów, a poprzez pracę nad techniką dążymy do kunsztu, jakim szczycili się królewscy hafciarze i hafciarki – wyjaśnia Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Kurs haftu – fot. Marcin Mastykarz

Fot. Marcin Mastykarz – na zdjęciu przykład haftu

Kurs jest przeznaczony dla osób, które zaczynają swoją przygodę z haftem. Uczestnicy poznają tajniki pracy ściegami hafciarskimi oraz przetestują zdobytą wiedzę w trakcie zajęć praktycznych. W programie: ścieg atłaskowy cieniowany, ścieg łańcuszkowy, ścieg margerytkowy, ścieg kreteński, ścieg nakładany, ścieg zadziergiwany zwykły.

MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Sypialnia Pani
TERMINY: 25 lutego, 4 marca, 11 marca, 18 marca, 25 marca, godz. 12.30–15.30
KOSZT KURSU: 250 zł

Więcej informacji na stronie.

 


*Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów (np. mebli, szkatułek) motywami wyciętymi z z papieru lub serwetki papierowej. 

Kurs haftu – fot. Marcin Mastykarz

Kurs haftu (fot. Marcin Mastykarz) – na zdjęciu przykład haftu

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.