Latający Holender – megawidowisko operowe w plenerze

Latający Holender – megawidowisko operowe w plenerze

5 czerwca odbędzie pierwsze plenerowe przedstawienie Opery Wrocławskiej „Latający Holender” Richarda Wagnera. Widowisko będzie miało miejsce na letniej scenie operowej na wodzie na Pergoli przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Inicjatorką wydarzenia jest Ewa Michnik. Inscenizacja, reżyseria i scenografia to zamysł Waldemara Zawodzińskiego. 

Uczestnicy wyjątkowego widowiska będą mogli podziwiać trzy akty pięknej wagnerowskiej muzyki, świetny chór, balet oraz występ solistów:

Anna Lichorowicz – Senta
Simon Neal – Holender
Tomasz Raff – Daland
Łukasz Gaj – Eryk
Aleksander Zuchowicz – sternik
Jadwiga Postrożna – Mary

Treść spektaklu opiera się na tragiczno-romantycznej opowieści. Przeklęty żeglarz – tułacz, ojciec oddający rękę córki za dobra materialne, nieodwzajemniona miłość i śmierć. Na scenie zobaczymy sporo czaszek i pięknych kolorowych szat. Scenografia również robi duże wrażenie, a zwłaszcza dwa naturalnej wielkości statki – Dalanda i przeklętego Holendra. Spektakl trzyma w napięciu do ostatniej chwili, a fontanna wzmacnia efekt burzy w końcowych scenach.

Spektakle odbędą się: 5-6-7 oraz 12-13-14 czerwca o godz. 22.00
Miejsce: Pergola przy Hali Stulecia
Bilety: Opera Wrocławska

Poniżej zdjęcia z próby prasowej.

a_DSC3814

a_DSC3830

a_DSC3855

a_DSC3804

a_DSC3884

a_DSC3976

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.