Lecznicza woda siarczkowa – dla kogo polecana? Siarkowe kąpiele, woda siarkowa do picia.

Redakcja Gazety Senior to zespół, który wraz z redaktor naczelną serwisu troszczy się, aby dostarczać czytelnikom seniorom dedykowanych treści oraz ważnych z punktu widzenia osób starszych informacji. Dbamy, aby materiały publikowane w serwisie GazetaSenior.pl napisane były przystępnym językiem i zaprezentowane w przyjaznej seniorom formie np. bez rozpraszających reklam w postaci wyskakujących okien.
Donosimy o najnowszych rozwiązaniach społecznych, ekonomicznych, zdrowotnych kierowanych do osób starszych. Informujemy o aktualnej sytuacji seniorów w Polsce. Sporo piszemy o zdrowiu seniorów i profilaktyce zdrowotnej. Obalamy mity dotyczące osób starszych. Edukujemy seniorów, korzystając z wiedzy i wskazówek ekspertów w danej dziedzinie.
Redakcja

Niedobór siarki bywa bardzo szkodliwy dla zdrowia, można go jednak uzupełnić poprzez kąpiele w wodach siarczkowych. Poprawiają one odporność, mają działanie przeciwzapalne, pomagają w leczeniu schorzeń reumatycznych, narządów ruchu, problemów dermatologicznych i neurologicznych. W trakcie kąpieli siarka przenika przez skórę i wchłania się do krwioobiegu, powodując poprawę mikrokrążenia. Obniża się wtedy poziom cholesterolu, normuje poziom … Czytaj dalej Lecznicza woda siarczkowa – dla kogo polecana? Siarkowe kąpiele, woda siarkowa do picia.