Magiczne chwile codzienności

Magiczne chwile codzienności

O magicznych chwilach w codzienności, specjalnie dla czytelników „Gazety Senior” opowiada Anna Dymna w kolejnym felietonie.

Całe moje życie to magia. Mój zawód, teatr, dzieciństwo, przyjaźnie, spotkania… Mam szczęście, bo moi rodzice nauczyli mnie zachwycać się światem. Dzięki nim potrafiłam w leśnym strumieniu, we wschodzie słońca nad jeziorami, w burzy pod namiotami, w górskiej wyprawie, w kropli rosy na czerwcowej łące, w zabieganym mrowisku zobaczyć piękno niepojętej tajemnicy. Dziecięca wyobraźnia, radość i umiejętność dostrzegania wyjątkowości w detalach życia codziennego, w małych rzeczach mimo mijających lat mnie nie opuszcza. Na szczęście! I moje życie jest nadal magiczne i pełne odkryć i zachwytów choć poznałam dobrze jego realia, prozę codzienności, okrucieństwo i wiele tych pozbawionych magii, ciemnych stron.

Świat jest pełen tajemnic, których nie trzeba nawet do końca znać ani rozumieć. Magia jest w ludzkim spojrzeniu, w uścisku rąk, w słowach, myślach i w ukrytej, niepojętej sile. I w to wierzę. I to daje mi odwagę i pewność, że można zrobić wiele, że trzeba wierzyć, że się uda zmienić coś na lepsze. Znam ludzi chorych, cierpiących, skazanych na śmierć, którzy odbijają się od cierpienia i uruchamiają jakąś niepojętą siłę, radość, która mnie zawstydza i zadziwia i czyni mój świat jeszcze bardziej magicznym. A jak wytłumaczyć takie zjawiska jakimi są poeci, ludzie magiczni, którzy potrafią z kilku słów wyczarować światy, wskazać drogę, wydobyć z ciemności? A jak nazwać chwile wzruszeń i odkryć w teatrze? Czym wytłumaczyć uczucie wolności i szczęścia jakie daje nam muzyka, piosenka, dobry film… Sztuka to prawdziwa magia!!! Daje ludziom wolność i radość, obala wszelkie bariery. A najbardziej magiczny jest uśmiech, zaufanie i radość… Uśmiecham się do wszystkich.

Źródło: „Gazeta Senior” Kraj maj-czerwiec-lipiec 2016

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.