Magiczny Dywan – pomoc w rehabilitacji

Magiczny Dywan – pomoc w rehabilitacji

Na rynku jest coraz więcej rozwiązań technologicznych tworzonych z myślą o wspieraniu rehabilitacji i rewalidacji osób starszych. Jednym z nich jest Magiczny Dywan.

W rehabilitacji seniorów w umiarkowanym i zaawansowanym stadium demencji przydają się sprzęty, które motywują do aktywności fizycznej i psychicznej, a w konsekwencji przyczyniają się do poprawy sprawności intelektualnej i funkcjonowania chorych w społeczeństwie. Aby wspierać funkcje psychofizyczne można wykorzystywać m.in. specjalnie przygotowane pakiety interaktywnych gier ruchowych czy quizów, które pomagają w pracy z osobami z demencją, a nawet cierpiącymi na chorobę Alzheimera. Specjalistyczne urządzenia pozwalają dbać o aktywność fizyczną i psychiczną nawet jesienią życia. Przykładem polskiego produktu, który może wesprzeć rehabilitację, jest Magiczny Dywan.

Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na samopoczucie chorych

– Osoby cierpiące na demencję, w tym na chorobę Alzheimera często mają zbyt mało aktywności fizycznej. Badania potwierdzają, że prowadzenie zdrowego stylu życia może pomagać zredukować ryzyko demencji w późnym okresie życia. Światowa Organizacja Alzheimera podaje, że jest 5 dróg redukcji ryzyka zachorowania: dbaj o serce, bądź aktywny fizycznie, przestrzegaj zdrowej diety, bądź aktywny umysłowo, bądź aktywny społecznie. Ciągły brak ruchu przyspiesza rozwój choroby i prowadzi do ograniczenia zdolności poznawczych, fizycznych i sensorycznych, dlatego niezwykle ważne dla pacjentów jest zapobieganie objawom znudzenia, zdenerwowania i apatii. Udowodniono, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa na samopoczucie chorych – dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, a także zdolności poznawcze – wyjaśnia Zbigniew Tomczak, Przewodniczący Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Magiczny Dywan

Magiczny Dywan to interaktywne urządzenie, występujące w dwóch wersjach: interaktywnej podłogi oraz interaktywnego stołu. Drugi typ przeznaczony jest do rehabilitacji seniorów w umiarkowanym i zaawansowanym stadium demencji starczej. Aktywizuje chorych do aktywności fizycznej i psychicznej, inicjuje interakcję oraz utrzymuje zainteresowanie gracza, a także angażuje do pracy w grupie. Sprzęt przeznaczony jest m.in. do rehabilitacji w ośrodkach opieki nad osobami starszymi. – Wiek to nie powód, by rezygnować z aktywności i pasji. Nasz mózg do późnych lat zachowuje zdolność zapamiętywania i uczenia się. Ważne, by na każdym etapie życia stymulować go do pracy, podejmując różnorodne aktywności – mówi Maciej Mazurkiewicz, twórca interaktywnej podłogi Magiczny Dywan.

Więcej informacji na stronie: magicznydywan.pl.


Funtronic to polska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.