Malarskie małżeństwo

  Wiedzą miłośnicy malarstwa, że te dwa nazwiska zawsze zapewniają wspaniałe doznania i emocje.

W Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentowana jest wspólna wystawa znanego i lubianego małżeństwa malarzy Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela. Niektórym może się wydawać, że jeśli małżeństwo maluje to ich zapatrywanie, forma, koloryt muszą się przenikać. Tymczasem, i widać to na wystawie, pracują jakby oddzielnie, każde z własną wizją na malarskie zawiłości. Pozostaje tajemnicą, czy nawzajem się inspirują, czy rywalizują, a może godzinami prowadzą burzliwe dyskusje.

Warto zobaczyć tę wystawę z kilku powodów. Radziłbym wybrać się do południa w słoneczny dzień, kiedy przez wysokie mleczne okna kościoła Bernardynów wpadają słoneczne promienie. Pięknie wtedy zagrają błękity Urszuli Wilk.

Eugeniusz Minciel

W tej wielkiej przestrzeni obrazy prezentują się wspaniale. Warto zajrzeć, bo to świetne i twórcze malarstwo . To świetna okazja, by spojrzeć wstecz i zobaczyć dokąd doszli w swoich twórczych poszukiwaniach formy i przekazu. Jak zapewnia kurator wystawy Mirosław Jasiński to ważna wystawienie w tym roku. Wystawa zatytułowana „Malując” będzie prezentowana do 25 lutego.

W środy wstęp do Muzeum Architektury jest bezpłatny.

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.