Malarskie małżeństwo

  Wiedzą miłośnicy malarstwa, że te dwa nazwiska zawsze zapewniają wspaniałe doznania i emocje.

W Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentowana jest wspólna wystawa znanego i lubianego małżeństwa malarzy Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela. Niektórym może się wydawać, że jeśli małżeństwo maluje to ich zapatrywanie, forma, koloryt muszą się przenikać. Tymczasem, i widać to na wystawie, pracują jakby oddzielnie, każde z własną wizją na malarskie zawiłości. Pozostaje tajemnicą, czy nawzajem się inspirują, czy rywalizują, a może godzinami prowadzą burzliwe dyskusje.

Warto zobaczyć tę wystawę z kilku powodów. Radziłbym wybrać się do południa w słoneczny dzień, kiedy przez wysokie mleczne okna kościoła Bernardynów wpadają słoneczne promienie. Pięknie wtedy zagrają błękity Urszuli Wilk.

Eugeniusz Minciel

W tej wielkiej przestrzeni obrazy prezentują się wspaniale. Warto zajrzeć, bo to świetne i twórcze malarstwo . To świetna okazja, by spojrzeć wstecz i zobaczyć dokąd doszli w swoich twórczych poszukiwaniach formy i przekazu. Jak zapewnia kurator wystawy Mirosław Jasiński to ważna wystawienie w tym roku. Wystawa zatytułowana „Malując” będzie prezentowana do 25 lutego.

W środy wstęp do Muzeum Architektury jest bezpłatny.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.