Maraton dla seniora

Maraton dla seniora

Już niedługo we Wrocławiu odbędzie się 37 PKO Wrocław Maraton. To w niedzielę 15 września. Jednak dla mniej sprawnych też jest propozycja udziału w zabawie.

PKO Bieg Rodzinny

maraton

medale maratonu Wrocław

Tuż po starcie amatorów długiego biegania na ponad 40 kilometrów, będzie można bawić się bieganiem na krótszym, bo zaledwie 1,5-kilometrowym biegu na Stadionie Olimpijskim. Ponadto będzie można, w oczekiwaniu na zwycięzców maratonu Wrocław, sprawdzić swoją sprawność fizyczną w miasteczku sportowym na stadionie. To oferta dla osób w każdym przedziale wiekowym.

37 PKO Wrocław Maraton
O samym maratonie, tym gdzie biegają i jeżdżą na wózkach, możecie poczytać na stronie. Sprawdzicie, ilu zawodników będzie biegało po Wrocławiu, którędy pobiegną i które dzielnice będą zablokowane na kilka godzin w niedzielę do południa. W tym roku osoby na wózkach mogą wystartować w swojej nowej kategorii. Do tej pory wózkarze ścigali się na handbikach jako pierwsza grupa maratonu.

WrocWalk Marathon
Weekend w połowie września to świetny moment na spacer. Po raz drugi przy okazji Maraton Wrocław będzie zorganizowany WrocWalk Marathon. W tym roku dwie trasy prezentujące ciekawe i na co dzień niedostępne miejsca. Trasa pierwsza zatytułowana Wrocławskie Muzea, druga Wrocławskie Świątynie. Lokalizację miejsc znajdziecie na tej stronie. Tam także sprawdźcie jak zapisać się na spacer, jaki jest regulamin. Jeśli zgłosicie się na stadionie z kompletem pieczątek, to przewidziane są gadżety. Nikt nie sprawdza, czy poruszacie się środkami komunikacji miejskiej, przebiegacie dystans WrocWalk Marathonu czy może pokonujecie trasę na rowerze. To w sobotę.

maraton

biodegradowalne kubki z wrocławską kranówką

Wrocław czyni starania, by na imprezach organizowanych przez miejskie jednostki organizacyjne nie używano plastiku. Wrocław chce być Eko. Dlatego woda na trasie maratonu będzie pochodziła z MPWiK, prosto z hydrantu lub z beczkowozu. Zostały skonstruowane specjalne nalewaki do jednoczesnego napełniania 25 kubków wody.

PKO Biegi Charytatywne
Amatorzy biegania z 42 krajów zapisali się na 37 PKO Wrocław Maraton. Część z nich deklaruje, że pobiegną dla chorego Piotra. Więcej o biegach charytatywnych organizowanych przez bank znajdziecie na stronie. Biegi charytatywne odbywają się w różnych miastach Polski.
To co, macie już pomysł na weekend 13-15 września? Pamiętacie zawsze można na karpia i grzyby w Dolinie Baryczy.

tekst, zdjęcia:Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.