obrazy nie zostały wyświetlone
Marc Chagall i artyści europejskiej awangardy

Marc Chagall i artyści europejskiej awangardy

Tak zatytułowana jest wystawa, która do końca sierpnia jest dostępna w Muzeum Miejskimi Wrocławia- Pałacu Królewskim we Wrocławiu.
Po raz pierwszy w Polsce muzeum z Witebska pokazuje swój zbiór grafik Marca Chagalla i innych wielkich artystów z tej epoki. Prezentowane są takie nazwiska jak Henri Matisse, Pablo Picasso, Joan Miró, Fernand Leger, a więc światowa czołówka tamtego czasu. Na pięknym szarym tle ścian, w profesjonalnym oświetleniu, grafiki prezentują się wspaniale.
Na wystawie zobaczymy 16 ilustracji tytułowego autora, Marca Chagalla i 43 innych autorów.
O Chagallu piszą, że swoje marzenia pokazywał niezwykle delikatnie i pastelowo. Latające zwierzęta unoszący się w powietrzu kochankowie i taka szczególna magia płynąca z obrazków. Na wystawie pokazywana jest także animacja prac Chagalla wykonana specjalnie na tą okazję, świetnie się komponuje z całością, Dla miłośników twórczości przygotowano katalog i gadżety. Wystawa będzie dostępna do końca sierpnia. Jeździłem po Barcelonie i Majorce by oglądać Miró. Jeździłem do Nicei by oglądać Chagalla, więc wydatek na bilet do muzeum to żaden koszt. Polecam wystawę, bo obrazki Chagalla to sztuka wyjątkowa.

_DSC7670_DSC7665_DSC7667_DSC7643_DSC7669_DSC7687

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Tagi
Udostępnij