Marsz weselny zabrzmiał dla pary seniorów Kazimierzowskiego UTW

Marsz weselny zabrzmiał dla pary seniorów Kazimierzowskiego UTW

Para studentów – seniorów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy stanęła na ślubnym kobiercu. 

Ona Kornelia Nel Kijak zwana „poetką”. On były pilot wojskowy, Czesław Kuźmiński. Razem mają ponad 140 lat. Poznali się na zajęciach KUTW. Spędzali ze sobą coraz więcej czasu. Jeździli na wspólne wycieczki. Należą do grupy poetyckiej ,,Przebiśniegi”. Doszli do wniosku, że pisane jest im dalsze wspólne życie.

– Nie sądziłam że będzie tyle zachodu z przygotowaniem uroczystości ślubnych. Jedyne z czym nie mieliśmy kłopotów, to uzyskaniem zgody rodziców na zawarcie związku. Niezmierną radość sprawiła nam wizyta w kościele delegacji koleżanek i kolegów z naszego UTW – mówi radośnie Kornelia.

– Nie oglądając się na przeciwności losu podjąłem męska decyzję. Resztę swoich dni chcę spędzić u boku Nelki. Po wyjściu z kościoła bardzo podobały mi się tradycyjne przyśpiewki weselne w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów. – wtóruje żonie Czesław.

Jest to pierwszy ślub pary, która poznała się na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nelka jest nasza słuchaczką od kilku lat. Później dołączył do nas Czesiu. Od początku było widać , że mają się ku sobie. Połączyła ich wspólna pasja i umiłowanie poezji. – mówi Maciej Banasiak.

– Swoją decyzją Nelka i Czesiu sprawili nam wielką radość. Dla pary młodej przygotowaliśmy transparent, wiązanki kwiatów i album o papieżu JP II. Może ten ślub zaowocuje kolejnymi związkami naszych seniorów. – mówi z przekonaniem przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

IMG_3333

IMG_3304

IMG_3299

IMG_3308

IMG_3330

IMG_3348

IMG_3412

Materiał: Miłosz Sałaciński

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.