Marilyn Monroe we Wrocławiu

Marilyn Monroe we Wrocławiu

Od 4 lipca w Centrum Poznawczym przy Hali Stulecia trwa wystawa zatytułowana ”Dzień Dobry Marilyn”.  Wystawiane są zdjęcia sławnych gwiazd Hollywoodu. Chętni mogą zobaczyć aż 142 zdjęcia, które zostały zrealizowane w latach ’50, ’60, ’70 i ’80 XX wieku. Galeria będzie czynna do 17 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.

Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor, Joan Collins, Cary Grant, Jane Fonda, Grace Kelly, Melina Mercouri, Jacqueline Bisset, Ivy Nicholson, Marlena Dietrich, Audrey Hepburn, Frank Sinatra, Liza Minelli, Richard Burton. 

Autorem zdjęć jest Milton H. Greene. Po śmierci fotografa zdjęcia kupił grecki milioner Dono Matingas. Następnie trafiły w posiadanie FOZZ. Ostatecznie zostały wystawione na sprzedaż przez syndyka trafiły po aukcji do Wrocławia.

Wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem. 15 lipca rozdawane były bezpłatne wejściówki o numerach 10300 – bez wątpienia świadczy to o powodzeniu ekspozycji zdjęć Mitona H. Greene.

Na wystawie można także zobaczyć pięknego różowego Cadillaca, Harleya. Jest toaletka gwiazd filmowych oraz kamery filmowe. W galerii można podziwiać również obrazy wrocławskiego artysty Krzysztofa Skarbka.

a_DSC5684

a_DSC5689

a_DSC5701 a_DSC5733

a_DSC5705

a_DSC5706

a_DSC5732

a_DSC5744

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.