Masaże pomagają przetrwać chłody

Masaże pomagają przetrwać chłody

Masaże to nie tylko relaks i przyjemność, ale masaże pomagają przetrwać chłody. Właśnie teraz szczególnie polecane są zabiegi rozgrzewające. Jak działają? 

– O takiej porze roku najlepiej skorzystać z masaży stemplami ziołowymi, gdyż one najlepiej rozgrzewają. Szczególnie kobiety o tej porze roku mają wychłodzony organizm. – mówi Urszula Kowalik, dyrektor zarządzająca firmą zajmującą się tradycyjną medycyną chińską.

Przy takim masażu wykorzystywanych jest kilka rodzajów ziół. Są to specjalnie przygotowane mieszanki, które mają właściwości rozgrzewające i energetyzujące. Zioła są przykładane do różnych części ciała żeby w jak najlepszy sposób je rozgrzać.

Kolejnym z rozgrzewających sposobów są chińskie bańki.

– Bańki pomagają w utrzymaniu dobrego krążenia organizmu. Dobre krążenie natomiast zapewnia wyrównaną temperaturę. W zależności od preferencji możemy wybrać masaż stemplami ziołowymi albo bańki chińskie. Jeden i drugi rodzaj jest polecany o tej porze roku. – dodaje Urszula Kowalik.

Jak zapewniają eksperci takie masaże poza relaksem i rozgrzaniem organizmu poprawiają także koncentrację, samopoczucie i sprawią, że po nich mamy więcej energii.

Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.