Maski Eberhardta Mocka

Maski Eberhardta Mocka

 Teatr Muzyczny Capitol przygotował na nowy sezon premierę związaną z Wrocławiem. Na bazie książek Marka Krajewskiego powstał spektakl, w którym maski Eberhardta Mocka odgrywają znaczącą rolę, ale tylko dla uważnego widza.

Eberhardta Mocka

scenografia, Mock. fot.©J.Dudzik

Konrad Imiela i nieżyjący już Roman Kołakowski przygotowali na bazie popularnych książek Marka Krajewskiego spektakl o mrocznych zdarzeniach w przedwojennym Wrocławiu. Nie wiadomo dlaczego świat kryminału fascynuje porządnych mieszczan. Nocne królowe ulicy, świat burdeli, alkoholu i używek to podobno dobra zabawa. Tam, gdzie przemoc i życie na krawędzi, tam sporą rolę odgrywa też policja. To właściwie policja chroni nas, bogobojnych i prawych mieszkańców przed przemocą, wyzyskiem i złodziejami, gdy przez przypadek, albo z własnej głupoty trafimy do kolorowego świata rozpusty.
Jeśli macie ochotę zobaczyć artystyczną wersję nocnych rozrywek Wrocławia, tego przedwojennego, to idźcie na spektakl „Mock. Czarna burleska”. O tym obecnym możecie poczytać w kronikach policyjnych albo zobaczyć na żywo po 22:00 w okolicach Starego Miasta.

Eberhardta Mocka

upadły anioł, fot.©J.Dudzik

Na premierę biletów już nie kupicie i na spektakle w październiku i listopadzie także. Kończą się bilety na spektakle w grudniu.

Premierze, będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia.
• spacer śladami Eberharda Mocka, który poprowadzi Beata Maciejewska
start o godz. 11:00 spod Instytutu Historycznego UWr, ul. Szewska 49 / finał na zabytkowej widowni Dużej Sceny Capitolu ok. godz. 13.30
wejściówki w cenie 1 zł można będzie kupić w kasie Capitolu od poniedziałku 7 października
• na premierę książki „Mock. Golem” i spotkanie z Markiem Krajewskim, które poprowadzi Piotr Huniewicz wstęp wolny – spotkanie organizuje wydawca książki, SIW Znak
o godz. 16:00 na Scenie Ciśnień Capitolu
To ogromna przyjemność słuchać, jak pięknie w języku polskim mówi pan Marek Krajewski.

• na wernisaż wystaw, towarzyszących naszej premierze: obiektów Kamy Sokolnickiej i zdjęć z archiwum Policji Miasta Breslau, opracowanych przez Łukasza Gawrońskiego
o godz. 17.30 na Podwórku Capitolu

Eberhardta Mocka

dziewczyny z ukulele, Mock. fot.©J.Dudzik

Świetna scenografia, doskonałe kostiumy i maski komisarza, które są symbolem pragnień, ale też skrywają prawdziwe namiętności Eberharda Mocka. Przyglądajcie się uważnie i odnajdujcie, co skrywa komisarz Mock i jakie pragnienia wyrażają maski. A może zajrzycie przy okazji także w siebie?

Budynek Capitolu ma już 90 lat, choćby dlatego warto wejść na strony internetowe Capitolu i sprawdzić, co w repertuarze, zajrzeć do sklepiku po wydawnictwa i płyty, albo wybrać się na kawę i jogę. Oferta jest przebogata. Kiedy jesteście w pobliżu, wstąpcie odpocząć i zobaczcie wnętrza tego najciekawszego w mieście teatru.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.