Mazowsze_koncerty Bydgoszcz

Mazowsze_koncerty Bydgoszcz

Kiedy przed siedemdziesięcioma laty Tadeusz Sygietyński, znakomity polski kompozytor postanowił założyć zespół „Mazowsze”, prawdopodobnie nie przypuszczał, że to jego dzieło przetrwa aż tyle lat. Być może taka myśl zrodziła się w głowie Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, która pieczołowicie zajęła się budowaniem świetności zespołu. Ale czy oboje liczyli na to, że po 70 latach „Mazowsze” będzie wciąż tak świeże, nowe i pełne energii?

Aby się o tym przekonać, najprościej wybrać się na jubileuszowy koncert do Opery Nova w Bydgoszczy. Klasyczne mazowszańskie tańce i przyśpiewki przeplatać się będą z nowymi formami. Pełen energii, barwny koncert na pewno zrobi niezapomniane wrażenie na tych, którzy go zobaczą. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

12 marca Opera Nova, Bydgoszcz
godz. 16.30 i 20.00
Bilety 140-150 zł

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Bilety do nabycia:

Impresariat artystyczny „itd.”
ul. Gdańska 13, Bydgoszcz

Kawiarnia Fanaberia – Opera Nova
ul. Marszałka Focha 5, Bydgoszcz

W Internecie: 

bileterka.com
biletyna.pl
ebilet.pl
kupbilecik.pl

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.