Mega Carmen na stadionie – dużo zdjęć

Mega Carmen na stadionie – dużo zdjęć

Gwiazdy opery Kate Aldrich i Arnold Rutkowski wystąpią we Wrocławiu w mega widowisku. Jeden jedyny występ światowych gwiazd operowych odbędzie się we Wrocławiu 18 czerwca. To wtedy na stadionie Wrocław odbędzie się ogromne widowisko operowe zatytułowane „Hiszpańska noc z Carmen”.

Pięciuset wykonawców, chóry, tancerze, orkiestry, a do tego konie i ogromna scena zbudowana na trybunie stadionu. Kate Aldrich występowała na najlepszych scenach operowych świata i ma w sobie „żar Carmen”. Partnerował jej będzie Arnold Rutkowski polski rewelacyjny tenor, który koncertuje na całym świecie.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się w 2013 roku. To wtedy postanowiono rozszerzyć podstawowy zespół opery o dodatkowych wykonawców. Oprócz tancerzy z Hiszpanii wystąpią rodzime wrocławskie specjalizujące się w tańcach hiszpańskich. Wystąpią zespoły i chóry wrocławskich wyższych uczelni, chóry z Polanicy i Kudowy, chóry z Oławy i Oleśnicy Ogromne dekoracje o wysokości do 30 metrów, o wielu poziomach pozwolą efektownie ustawić wykonawców. Wystąpią orkiestry dęte i konie z Akademii Jazdy Karoliny Wajdy. Całość pomysłu to dzieło pani dyrektor Ewy Michnik.
Widowisko odbędzie się bez przerwy i będzie składało się po części z Carmen Bizeta i Zarzueli. Jest mnóstwo kolorów, są przeboje operowe i wszystko bardzo profesjonalnie przygotowane. Opera Wrocławska zasłynęła w Polsce z wielkich widowisk operowych. Nikt nie odważył się zorganizować opery dla dziesiątek tysięcy widzów. Czy jeszcze kiedyś zobaczymy widowiska operowe, nowy dyrektor opery potrafi zorganizować takie widowisko? -takie refleksje nachodziły dziennikarzy po obejrzeniu próby generalnej.
Widowisko będzie mogło obejrzeć 30 tysięcy widzów, z tym że biletów już właściwie nie ma, zostały pojedyncze najdroższe po 200 zł. Możliwe, że będą zwroty. Oczywiście osobom, które będą chciały dojrzeć detale niezbędne będą lornetki. Scena zajmuje cały sektor D. Przed wyjściem na stadion dobrze jest zapoznać się z regulaminem ponieważ zabronione jest wnoszenie wielu przedmiotów takich jak szklane opakowania, parasole, aparaty fotograficzne. Dla tych wszystkich co kochają hiszpańską muzykę będzie to niezapomniane przeżycie. By przybliżyć tym co kupili bilety na widowisko, co ich czeka na stadionie, garść zdjęć z próby generalnej.

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

_DSC7109 _DSC7124 _DSC7154 _DSC7126 _DSC7186 _DSC7117 _DSC7199 _DSC7094 Carmen Wrocław Mega Widowisko JD _DSC7201 _DSC7100

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.