Miażdżyca u osób w starszym wieku: co wiemy o tym schorzeniu?

Redakcja Gazety Senior to zespół, który wraz z redaktor naczelną serwisu troszczy się, aby dostarczać czytelnikom seniorom dedykowanych treści oraz ważnych z punktu widzenia osób starszych informacji. Dbamy, aby materiały publikowane w serwisie GazetaSenior.pl napisane były przystępnym językiem i zaprezentowane w przyjaznej seniorom formie np. bez rozpraszających reklam w postaci wyskakujących okien.
Donosimy o najnowszych rozwiązaniach społecznych, ekonomicznych, zdrowotnych kierowanych do osób starszych. Informujemy o aktualnej sytuacji seniorów w Polsce. Sporo piszemy o zdrowiu seniorów i profilaktyce zdrowotnej. Obalamy mity dotyczące osób starszych. Edukujemy seniorów, korzystając z wiedzy i wskazówek ekspertów w danej dziedzinie.
Redakcja

Miażdżyca, nazywana popularnie arteriosklerozą, jest chorobą przewlekłą i podstępną. Rozpoczyna się już u nastolatków, jednak najczęściej objawy występują dopiero u osób po 50 roku życia. Nieleczone schorzenie grozi poważnymi powikłaniami, takimi jak udar mózgu, zawał serca, a nawet impotencja. Jak rozpoznać i leczyć miażdżycę? Czy można jej zapobiegać? Czym jest miażdżyca? Wątroba każdego dnia produkuje … Czytaj dalej Miażdżyca u osób w starszym wieku: co wiemy o tym schorzeniu?