Międzynarodowe Targi Turystyczne  we Wrocławiu

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

Weszło już w zwyczaj turystycznej braci, że o tej porze spotykają się we Wrocławiu na Międzynarodowych Targach Turystycznych i Czasu Wolnego. W tym roku zmiany.

Sycylia, fot.J.Dudzik

Stadion Wrocław
Hala Stulecia jest w remoncie, dlatego targi w tym roku odbędą się na Stadionie Wrocław, od piątku do niedzieli (od 1 do 3 marca). Jeszcze nie wiecie, czy będziecie? Poczytajcie.

Program Międzynarodowych Targów Turystycznych
Piątek jest adresowany do ludzi z branży, zastaną przyznane po raz drugi „Kryształowe Orły” za nowe produkty turystyczne, za pomysły, usługi w tej branży.

W sobotę lubiany i popularny Festiwal Podróżników. W tym roku zaszczycą Aleksander Lwow, oszczędny podróżnik Jakub Porada, himalaista Rafał Fronia, Joanna Lamparska opowie o zamkach i pałacach, a Piotr Hercog opowie o zawodach interdyscyplinarnych. Będą rozmowy z prawnikami jak reagować, gdy organizator wycieczki nie dotrzymuje warunków i Klub Podróżników Soliści. Będą blogerzy i twórcy internetowi.

Sycylia, fot.J.Dudzik

W sobotę także festiwal kulinarny z możliwością degustowania potraw. Będą gotowali zwycięzcy konkursu MasterChef, Julka Cymbaluk, Mateusz Zielonka i Martyna Chomacka.

Niedziela to czas blogerów i podróżników.
Będzie promowany Dolny Śląsk i partnerskie regiony turystyczne, Adżaria w Gruzji, kraj Kralowohradecki w Czechach i inne. Zagranicznych stoisk będzie co najmniej 10. Wyjazd na Sycylię jest nagrodą główną konkursu w Radio Wrocław.

Sycylia, fot.J.Dudzik

Dla dzieci atrakcją powinny być zabawy i łamigłówki. Wioski Świata, Kolejkowo, Europejskie centrum Bajki im. Koziołka Matołka i będzie Szalony Naukowiec z Placu Solnego. Będzie się działo.

Dla młodzieży zabawa z możliwością wygrania spływu pontonami po Nysie dla całej klasy.

Promocje, konkursy
Koleje Dolnośląskie promują MTT w ten sposób, że wystarczy okazać kontrolerom bilet wstępu i bilet do Wrocławia a przejazd powrotny jest darmowy.
Kolejną promocją Międzynarodowych Targów Turystycznych i popularnych atrakcji turystycznych są wzajemne zniżki. Jeśli przed targami odwiedzisz 2 miejsca z listy i zachowasz bilety, to na targi wejdziesz za darmo.

Twierdza Srebrna Góra, Movie Gate — podziemia Placu Solnego, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Arado – Zaginione Laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze, Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Zamek Czocha, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Podziemne Miasto Osówka, Podziemia Zamku Książ w Wałbrzychu, Kolejkowo, Karkonoskie Tajemnice.

Natomiast w okresie od 1 do 10 marca bilet wstępu na targi daje zniżki w wymienionych wyżej obiektach.

Sycylia, fot.J.Dudzik

Godziny otwarcia targów:
1 MARCA | Piątek | 10:00 – 17:00
2 MARCA | Sobota | 10:00 – 17:00
3 MARCA | Niedziela | 10:00 – 16:00

Ceny biletów:
Bilet jednodniowy / normalny – 15 zł
Bilet jednodniowy / ulgowy – 10 zł*
Karnet dwudniowy / normalny – 20 zł
Karnet dwudniowy / ulgowy – 15 zł
Karnet trzydniowy / normalny – 30 zł
Karnet trzydniowy / ulgowy –20 zł
Bilet grupowy – 8 zł/os. (przy zakupie powyżej 10 biletów)

Etna, Sycylia, fot.J.Dudzik

Bilet rodzinny 1 dzień – 35 zł
Bilet rodzinny dwudniowy – 50 zł
Bilet rodzinny trzydniowy – 60 zł
Bilet rodzinny: 2 osoby dorosłe + dzieci

*Bilety ulgowe przysługują uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji oraz osobom niepełnosprawnym.
Dla dzieci do 7. roku życia wstęp darmowy.
Bilety do nabycia w dni targowe w kasach przed wejściem na targi. Płatność w kasach  tylko gotówką.

Sycylia, fot.J.Dudzik

Program godzinowy na http://www.mttwroclaw.pl/, https://www.facebook.com/mttwroclaw/.

Dojazd tramwajem, 3, 10, 20, 31, 33, autobusy 101, 102, 103, 104,128 oraz pociągami na stację Wrocław Stadion.
Widzimy się obowiązkowo na Międzynarodowych Targach Turystycznych, w tym roku na Stadionie Wrocław.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.