Międzypokoleniowa Gra Miejska ,,Śladami wrocławskich krasnali”

Międzypokoleniowa Gra Miejska ,,Śladami wrocławskich krasnali”

W niedzielne przedpołudnie 27 września na wrocławskim Rynku można było spotkać 12 spacerujących rodzin, które maszerując z kartami pracy poszukiwały odpowiedzi na pytania dotyczące wrocławskich krasnoludków i zabytków.

Najmłodszy uczestnik miał… 1 roczek, a najstarsza członkini jednej z grup – 86 lat! Pierwszym zadaniem uczestników gry było wymyślenie nazwy grupy – najbardziej kreatywni w tym zakresie byli oczywiście najmłodsi – Super Krasnale, Małe Myszki, Tosia Team oraz Leśne Dzbany – to tylko niektóre z ciekawszych pomysłów na nazwę zespołu.

Grupy, składające się z minimum 2 osób musiały rozwiązać 13 zadań. Polegały one między innymi na sprawdzeniu atrybutów, które posiadają wybrane wrocławskie krasnale. Inne pytania dotyczyły wrocławskich zabytków. Na kilku stanowiskach na drużyny czekali organizatorzy gry, którzy przekazywali im do wykonania kreatywne zadania – trzeba było własnoręcznie uszyć i ozdobić filcowe serce, pomalować rysunek wrocławskiego herbu, policzyć tiptopami odległości od charakterystycznych miejsc na wrocławskim Rynku bądź też odnaleźć osobę wyróżniającą się z tłumu i odpowiedzieć na zadane przez nią pytanie.

Dobrego humoru, pozytywnej energii i kreatywności uczestników było pod nadmiarem!
Wszystkim drużynom udało się odnaleźć ostatni punkt Gry Miejskiej i zdobyć nagrody, w postaci puzzli ze zdjęciami wrocławskich zabytków, naklejek i gadżetów.

W imieniu organizatorów gry – pomysłowych seniorek z Akademii Leonarda da Vinci, Stowarzyszenia Rodzina z Pasją, Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej TuRazem oraz Centrum Vinci Fit Art – Radość Życia, gratulujemy zespołom i dziękujemy za tę wspaniałą, zdrową rywalizację i zabawę!

3

1

2

Tekst: Małgorzata Jamróz / WCS
fot. Tadeusz Wilk

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.