Miejsce Przyjazne Seniorom – zdobądź certyfikat!

Miejsce Przyjazne Seniorom – zdobądź certyfikat!

Jeśli posiadasz ofertę produktów lub usług dostosowanych do potrzeb lub specjalnie skierowanych do osób starszych, przystąp do akcji „Miejsce przyjazne seniorom” i zdobądź certyfikat, który wyróżni twoją firmę spośród wielu innych!

Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie miejsc w Poznaniu otwartych na potrzeby seniorów poprzez dostosowanie architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. Miejsca te muszą sprawiać, aby osoby starsze czuły się w nich swobodnie i były uprzejmie traktowane i obsługiwane.

Miejsca Przyjazne Seniorom tworzą własną sieć i będą promowane za pośrednictwem dostępnych kanałów medialnych, przede wszystkim poprzez: stronę internetową Centrum Inicjatyw Senioralnych – organizatora akcji (www.centrumis.pl), profil Centrum IS na portalu Facebook (www.facebook.com/CentrumIS), profil Miejsc Przyjaznych Seniorom na portalu Facebook (www.facebook.com/MiejscaPrzyjazneSeniorom), miejski serwis internetowy „Miejski Informator Multimedialny” (www.poznan.pl) oraz w miarę możliwości audycje senioralne w radiu Merkury i Emaus.
Miejsca wybrane w ramach projektu otrzymają Certyfikat „Miejsca przyjaznego seniorom” i będą oznaczone specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu.

Ważne zmiany w regulaminie
Za nami już niemal cztery lata trwania akcji, ale i cztery lata bezcennego doświadczenia. Po wewnętrznych dyskusjach zespołu Centrum IS, Komisji konkursowej i Kapituły uznaliśmy, że warto wprowadzić kilka – naszym zdaniem ważnych i potrzebnych – zmian. Przede wszystkim zapraszamy do przesyłania wniosków te podmioty, które działają już minimum 6 miesięcy i mają się już czym pochwalić. Do wniosku prosimy dołączyć 3 rekomendacje napisane przez seniorów – bo to dla nich jest ta akcja i przede wszystkim ich opinia jest dla nas ważna. Trzecią ważną zmianą jest fakt, że jeśli wyróżnione miejsce nie będzie kontynuowało dobrej praktyki uważności na potrzeby seniorów, po ponownej wizycie Komisji będziemy mieli możliwość odebrania certyfikatu. Wszystkie zmiany wprowadziliśmy po to, by jeszcze bardziej zadbać o rzetelność przekazywanych seniorom informacji na temat polecanych miejsc – mówi Anna Kubiak, koordynatorka akcji Miejsce Przyjazne Seniorom.

Zgłoszenia mogą składać instytucje, firmy, organizacje oraz inne podmioty spełniające kryteria Regulaminu wymienione w pkt. 3, które działają co najmniej od 6 miesięcy na rzecz seniorów w Poznaniu.
Uroczyste wręczenie Certyfikatów odbywać się będzie raz w roku podczas inauguracji Senioralni Poznań.
Regulamin wraz z niezbędnymi załącznikami oraz wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz za pośrednictwem strony internetowej Organizatora – www.centrumis.pl.

miejsce_przyjazne_seniorom_edycja-reedycja

Źródło: „Gazeta Senior” Poznań grudzień 2015 – styczeń 2016

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.