Spotkanie Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu

Spotkanie Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu

W dniu 3 października br. w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się kolejne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów.

Tym razem zaproszono na spotkanie przedstawicieli ośmiu Uniwersytetów III Wieku, a celem było zacieśnienie współpracy pomiędzy jednostkami oraz wytyczenie dalszych celów, umożliwiających osobom w wieku senioralnym integrację środowiskową oraz dalszą aktywizację.

W spotkaniu wziął udział Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski, który wyjątkowo otwarty jest na wszelka pomoc płynącą z Urzędu Miasta, szczególnie w stronę osób w wieku poprodukcyjnym. W spotkaniu wzięli udział między innymi: Ks. bp. dr. Damian Bryl – Biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej, prof. dr. hab. Stanisław Dylak z UAM, który poprzedził spotkanie ciekawym wykładem z zakresu pedagogiki społecznej, prof. dr hab. Halina Zgółka i prof. dr. hab. Tadeusz Zgółka, przedstawiciele mediów, w tym oczywiście naszej redakcji.

Dyskusja był nie tylko gorąca ale i konstruktywna, przyniosła wiele ciekawych wniosków, które we współpracy z MSR będą wdrażane i załatwiane. I tak trzymać…

Miejska Rada Seniorów w Poznaniu 1

fot. Roman Szymański

Miejska Rada Seniorów w Poznaniu 2

fot. Roman Szymański

Miejska Rada Seniorów w Poznaniu 3

fot. Roman Szymański

 

Tekst i Foto: Roman Szymański

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.