Mięsa czerwone i kawa szkodzą cerze?

Mięsa czerwone i kawa szkodzą cerze?

Właściwa pielęgnacja to dopiero pierwszy krok do idealnej, zdrowej skóry. Na wygląd naszej cery mają wpływ nie tylko kremy i inne kosmetyki, których używamy, ale także czynniki wewnętrzne, czyli nasza dieta. Jak pielęgnować cerę od środka, żeby rzeczywiście była zdrowa?

– Dla osoby, która chciałaby wspierać wygląd swojej skóry odpowiednią dietą, powiedziałabym, że najlepiej jest ograniczyć mięsa czerwone, czyli wieprzowinę i wołowinę. Mięsa powinny być chude, tak samo nabiał. – Magda Kurzyp, farmaceuta i dietetyk.

Posiłki powinny być przede wszystkim różnorodne oraz bogate w witaminy, tłuszcze i składniki mineralne. Nie powinniśmy się bać makaronów czy pieczywa – powinny to być jednak produkty pełnoziarniste. Cenne dla naszego zdrowia są kwasy tłuszczowe Omega-3, które znajdziemy w tłustych gatunkach ryb i w olejach roślinnych. Oczywiści w naszym jadłospisie nie może zabraknąć warzyw i owoców.

Jeżeli chcemy poprawić wygląd naszej cery powinniśmy zrezygnować z niektórych produktów. Należy unikać gorących potraw i napojów, a co więcej ograniczyć kawę oraz herbatę. Zawierają one dużą ilość toksyn, a dodatkowo powodują zatrzymywanie wody w naszym organizmie. Negatywny wpływ na naszą skórę mają również słodycze, a w szczególności cukier i czekolada, które mogą się przyczynić do powstawania wyprysków. Ostatnią grupą produktów, których powinniśmy unikać, są potrawy smażone. Największym zagrożeniem dla skóry są wytwarzające się podczas smażenia kwasy tłuszczowe, które przyśpieszają proces starzenia się skóry.

– Warzywa powinno się jeść pięć razy dziennie. Z kolei owoce trzy razy dziennie i w godzinach przedpołudniowych. Warzywa takie jak np. awokado jest bardzo zdrowe. Jednak ze względu na swoją kaloryczność nie należy przesadzać z jedzeniem dziennych porcji.  – mówi Magda Kurzyp.

Nie wszystkie problemy skórne udaje się zniwelować stosując jednocześnie odpowiednią dietę. Czasami skóra wymaga dodatkowego wsparcia w postaci odpowiednich suplementów diety. Nutrikosmetyki należą właśnie do suplementów diety.

– Do grupy takich kosmetyków zaliczamy kobyle mleko, które ze względu na swój skład jest bardzie zbliżone do mleka kobiecego. Kobyle mleko bardzo dobrze działa na skórę. – dodaje Magda Kurzyp.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.