Milion w Hydropolis

Milion w Hydropolis

Zaledwie trzy i pół roku czekało Hydropolis na zwiedzającego, który wykupił wejściówkę oznaczoną numerem milion. Ponieważ odwiedzającymi były dzieci, prezenty otrzymała cała wycieczka przedszkolaków i dodatkowo przedszkole z Biskupina otrzymało darmowe wejściówki dla następnej grupy.

Hydropolis

skala wielkich statków

Kiedy otwierano Hydropolis, nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania. Wprawdzie miejsce jest magiczne, dawny zbiornik wody pitnej dla miasta, ale przecież woda jest tak pospolita, że o czym tu mówić. Okazało się jednak, że solidnie przygotowana ekspozycja, świetnie oprowadzone wycieczki i ogromna dawka rzetelnej wiedzy jest magnesem zachęcającym do odwiedzania Hydropolis. Dlaczego wrocławskie wodociągi zajęły się działalnością edukacyjną i wystawienniczą? Przecież wystarczy, że pracownicy wodociągów będą dbali o dostawy wody mieszkańcom i że będą odbierali sprawnie ścieki. To ich podstawowe zadania. Jednak powstał pomysł, by nieczynne już zbiorniki na wodę pitną zagospodarować inaczej a przy okazji uczyć jak nie zniszczyć podstawowego dla życia na ziemi medium, jakim jest woda. Jakość wody i jej ilość decydują o zachowaniach i kulturze, decydują o uprawach i hodowli. Wyobrażacie sobie życie bez wody?
Hydropolis składa się z dziewięciu stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć, jak działa najdłuższa w Europie drukarka wodna, stanąć w środku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1500 tuńczyków, zanurkować na rafie koralowej czy wejść do legendarnego batyskafu Trieste. Goście mogą też podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby Dawida,

Hydropolis

makieta Wrocławia

odkryć Wrocław z lotu ptaka dzięki najnowocześniejszej makiecie w Polsce oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych. Wszystko to urozmaicone filmami, artykułami, instalacjami multimedialnymi oraz interaktywnymi planszami edukacyjnymi.

Trzy znaczące instytucje Wrocławia połączyły siły i proponują wspólne bilety w korzystniejszej cenie dla dwojga dorosłych i trójki dzieci lub młodzieży. Wrocławski Ogród Zoologiczny, Hydropolis i Aquapark podpisały umowę oraz tak dostosowały swoje systemy rozliczeniowe, że teraz można korzystać z dwóch atrakcji w wersji VIP w cenie jednego biletu.  Tutaj znajdziecie pełny cennik wejściówek. W dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się bilety rodzinne. W ciągu 3,5 roku funkcjonowania Hydropolis sprzedało 45 tysięcy biletów rodzinnych.

Hydropolis to świetna miejscówka na upalnie dni i można napić się kawy.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.