,,Młoda grafika” we wrocławskiej Galerii Miejskiej

,,Młoda grafika” we wrocławskiej Galerii Miejskiej

Miłośników popularnej dziedziny sztuki, czyli grafiki – serdecznie zapraszamy na wystawę prac sześciorga młodych twórców. Uczestnicy spotkania będą mogli podziwiać eksperymenty z drukarkami, nowe technologie i materiały, stosowane do tradycyjnych technik graficznych, które dają niezwykłe efekty. Wystawa będzie czynna w Galerii Miejskiej, przy ulicy Kiełbaśniczej 28 do 12 czerwca. Wstęp wolny.

Wystawa ,,Młoda grafika” to okazja do zaprezentowania wspaniałych dzieł młodych artystów. Podczas wydarzenia wystąpią:

Michał Kochański – przedstawi prace w 3D, a dokładnie zadrukowaną siatkę z włókna szklanego, która daje niesamowite efekty.

Iwona Cur z Warszawy – zaprezentuje linoryty w dużym formacie 120 x 120 cm z elementami pop art-u.

Agata Gertchen absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – wystawi klasyczne czernie i szarości w przepięknej, klasycznej technice mezzotinty.

Piotr Jędruszczak – zaprezentuje duże formy graficzne 150 x 100 w technice mieszanej własnego pomysłu, które zachwycają jasnością przekazu.

Marta Kubiak z Wrocławia – przedstawi kilka prac w technice sitodruku.

Aleksandra Prusinowska – zaprezentuje linoryt w kilkunastu kolorach i odważne wizerunki kobiet.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog i teka z grafikami młodych artystów. Każdy z autorów do teki dołożył 3 swoje prace. Nadchodzące wydarzenie to bez wątpienia prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

_DSC3304

_DSC3306

_DSC3312

_DSC3313

_DSC3322

_DSC3327

_DSC3332

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.