Mobilny Miesiąc Zdrowia, czyli bezpłatne badania

Mobilny Miesiąc Zdrowia, czyli bezpłatne badania

W maju i czerwcu Fundacja Ziko dla Zdrowia organizuje II edycję akcji Mobilny Miesiąc Zdrowia. Na ulice polskich miast wyjadą specjalne autobusy, w których można bezpłatnie sprawdzić m.in. stan serca, płuc i kości.

Mobilny Miesiąc Zdrowia to ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację Ziko dla Zdrowia, w trakcie której można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne w jednym ze specjalistycznych, przystosowanych do tego pojazdów. Inicjatywa to szansa na wizytę u specjalisty bez rejestracji i czekania w długich kolejkach. Chętni będą mogli sprawdzić stan swojego serca, płuc, kości, skóry głowy i cery, a także uzyskać poradę dermokonsultantki i farmaceuty. Podczas wiosennego etapu Mobilnego Miesiąca Zdrowia 2019 – czyli od 13 maja do 19 czerwca – badania zostaną przeprowadzone w województwach: dolnośląskie, lubelskie, łódzkie, opolskie, mazowieckie, małopolskie i podkarpackie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie.

Rodzaje badań

Na chętnych będą czekać cztery rodzaje autobusów: spirobus, kardiobus, osteobus i autobus zdrowia. W spirobusie można będzie przebadać płuca (to szczególnie wskazane u osób palących oraz cierpiących na kaszel lub duszności). W kardiobusie eksperci pomogą wykryć zagrożenie zawałem serca lub udarem mózgu, a w osteobusie specjaliści przeprowadzą analizę gęstości minerałów tkanki kostnej. Autobus zdrowia natomiast zaprasza osoby, które chciałyby przebadać swoje włosy, skórę twarzy, sprawdzić ciśnienie oraz skorzystać z porad farmaceutycznych, pomiaru BMI, a także dermokonsultacji.

Na badania prowadzone w spirobusie, kardiobusie i osteobusie obowiązują zapisy. Termin można zarezerwować telefoniczne (tel. 12 687 57 90; od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 17:00) oraz mailowo (kontakt@zikodlazdrowia.org).

Szczegółowe informacje na stronie www.zikodlazdrowia.org/mobilny-miesiac-zdrowia.

Mobilny Miesiąc Zdrowia

Mobilny Miesiąc Zdrowia

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.