Morze pomysłów, życzeń i kartek!

Morze pomysłów, życzeń i kartek!

Ach, co to były za warsztaty! Piękne, kolorowe laurki powstawały jedna za drugą, dzieci same tworzyły wzory i wypisywały życzenia. Wspomagały je prowadząca oraz aktywne seniorki. Produkcja kartek dla babć i dziadków była imponująca! A wszystko to w ciągu trzech dni (11-13 stycznia) we Wrocławskim Centrum Seniora. 

Podsumowując: blisko 120 dzieci z pobliskich szkół podstawowych uczestniczyło w „Laurkowym maratonie” zorganizowanym przez Centrum w ramach „Dni Babci i Dziadka – Wrocław 2016”. W sumie powstało ponad 300 laurek.

Kontynuując wspaniałą tradycję obdarowywania dziadków własnoręcznie zrobionymi laurkami, dzieci z ogromnym zapałem i entuzjazmem zasiadły przy warsztatowych stołach i rozpoczęły twórczą pracę. Na różnokolorowych kartkach zauważyć można było ozdoby z bibuły i kolorowego papieru, piękne rysunki okraszone błyszczącymi cekinami i brokatem.

Nie zabrakło wzruszających i szczerych życzeń oraz gorących podziękowań. Laurki będące symbolem miłości i wdzięczności stały się międzypokoleniowym łącznikiem. Ogromnym wsparciem w trakcie Laurkowego Maratonu okazały się być nie tylko przedstawicielki młodego pokolenia – studentki, będące wolontariuszkami WCRS-u, ale także cudowne oraz pełne ciepła i atencji seniorki z grup: o-CAL-eni i Panie Niespodzianki.

Na zakończenie warsztatów dzieci z dużą otwartością i zaangażowaniem opowiadały o swoich relacjach z dziadkami i babciami, o tym jak bardzo ich kochają i czego im życzą z okazji nadchodzącego święta. Ich wypowiedzi można posłuchać TUTAJ.
W pogodnych i ożywionych nastrojach powróciły do domów, by już 21 i 22 stycznia przytulić i najserdeczniej uściskać swych ukochanych dziadków i babcie. A dzięki laurkowym warsztatom, mają już z czym do nich się wybrać…

Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków!

12.01.16_LAURKOWY MARATON_fot 2 Joanna Ryłko

11.01.16_LAURKOWY MARATON fot 5 Joanna Ryłko

13.01.16_LAURKOWY MARATON_fot 5 Joanna Ryłko

13.01.16_LAURKOWY MARATON_fot 3 Joanna Ryłko
Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.