Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza seniorów

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza seniorów

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na cykl spotkań, adresowanych do seniorów. Bezpłatne tematyczne oprowadzenia po wystawach muzeum są organizowane dwa razy w miesiącu – zawsze w środę.

Spotkania organizowane przez Muzeum Miejskie Wrocławia są bezpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne. Swój udział można zgłosić od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-15.00, pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 332.

„Oprowadzanie na deser. Środa dla Seniora” – program spotkań w lutym

„Intrygujące hełmy stalowe” – 6 lutego, godz. 14.00
W najbliższą środę Muzeum Miejskie Wrocławia  zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Hełmy stalowe” w sali im. Jacka Kijaka. Podczas spotkania dr Mariusz Cieśla – kierownik Muzeum Militariów, opowie o intrygujących hełmach stalowych.
Miejsce: Muzeum Militariów, Arsenał Miejski (ul. Cieszyńskiego 9)
Czas trwania: ok. 45 min.

„Życie średniowiecznych wrocławian” – 20 lutego, godz. 14.00
Drugie spotkanie w lutym będzie poświęcone życiu średniowiecznych wrocławian i poprowadzi je Agata Witkowska – archeolog i kurator wystawy. Podczas oprowadzania na wystawie „Wrocławski Nowy Targ” będzie można zobaczyć przedmioty odkryte na placu Nowy Targ – przełomowych dla Wrocławia wykopaliskach.
Miejsce: Muzeum Archeologiczne, Arsenał Miejski (ul. Cieszyńskiego 9)
Czas trwania: ok. 60 min.

Muzeum Miejskie Wrocławia - wernisaż wystawy Wrocławski Nowy Targ

Muzeum Miejskie Wrocławia, wernisaż wystawy „Wrocławski Nowy Targ” — rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturowym pograniczu” (7.12.2018 r.)

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.