Muzeum Współczesne zaprasza Seniorów

W bunkrze na placu Strzegomskim odbywają się spotkania osób zainteresowanych sztuką współczesną. W odróżnieniu od Pawilonu 4 Kopuł, gdzie zwykle obowiązują bilety wstępu, w Muzeum Współczesnym Wrocław oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne.

Najbliższe spotkanie poprowadzi Andrzej Jarosz 5.02.18 o godzinie 17:00, poziom 0. Będzie można obejrzeć wystawę „Kości, chmury, molekuły. Rysunki Jarosława Grulkowskiego” i porozmawiać o sztuce, o miękkich światłocieniach. Zapowiada się ciekawie.

Wernisaże
W dniu 9 lutego o 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „NIE ŻAŁUJĘ, ŻE WCZEŚNIEJ NAS NIE BYŁO. KATARZYNA RAMOCKA”.
Jeszcze w lutym 23 (piątek) także o 18:00 wernisaż wystawy „AMIR YATZIV, GUY SLABBINCK. STANDBY PAINTER”. Ciekawe artystyczne rozważania o wartości kradzionych dzieł sztuki, o ich pożądaniu.

Warsztaty

Natomiast 10.02.18 (sobota) i 14.02.18 od 13:00 miłośnicy sztuki współczesnej będą mogli podyskutować przy herbacie o „Duchach lasu”. Jak zwykle spotkanie poprowadzi Anna Krukowska. Będzie można także stworzyć kolaże przedstawiające leśne kompozycje.

W marcu 10.03 (sobota), 14.03 (środa), Anna Krukowska proponuje wystawę „Standby Painter” – projekt stworzony przez intermedialnego izraelskiego artystę Amira Yatziva przy współudziale belgijskiego malarza Guya Slabbincka. Podczas zajęć, będzie się można popisać erudycją i dyskutować ze znawstwem nad znaczeniem oryginału dzieła sztuki we współczesnym świecie. W części warsztatowej, uczestnicy podzieleni na grupy, stworzą listę pożądanych przez siebie dzieł sztuki.
Na zajęcia z Anną Krukowską obowiązują zapisy. Na 3 dni przed zajęciami można zgłaszać się mailowo: a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl
telefonicznie: 71-356-42-59 lub 514 937 971, lub osobiście w kasie muzeum, poziom 0. Może warto zmierzyć się ze sztuką współczesną? Poznać co o niej sądzą młodzi animatorzy kultury.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.