Na festiwal metalowy wymknęli się z domu opieki

Na festiwal metalowy wymknęli się z domu opieki

Dwóch starszych panów wybrało nietuzinkowy sposób spędzenia czasu – na festiwal metalowy wymknęli się z domu opieki.

Historia dwóch starszych panów, na co dzień przebywających w niemieckim domu opieki, podbiła serca fanów muzyki na całym świecie. O sprawie seniorów, którzy na festiwal metalowy wymknęli się z domu opieki, poinformowały niemieckie media. Sytuacja miała miejsce w pierwszy weekend sierpnia. W piątek, podczas wieczornego obchodu, opiekunowie zauważyli brak dwójki podopiecznych. Pracownicy domu opieki niezwłocznie poinformowali policję o zaginięciu dwójki starszych panów. Mężczyźni zostali odnalezieni przez policjantów o godzinie 3.00 na terenie festiwalu muzyki metalowej w Wacken. Pomimo iż (zgodnie z relacją funkcjonariuszy policji) seniorzy byli zdezorientowani i zmęczeni – nie chcieli opuszczać festiwalu. Najwyraźniej muzyka i atmosfera w trakcie Wacken Open Air przypadły seniorom do gustu.

Wacken Open Air to jeden z największych festiwali muzyki rockowej i metalowej na świecie. Jest organizowany cyklicznie od 1990 roku, a odbywa się w pierwszych tygodniach sierpnia. Muzyczne wydarzenie przyciąga fanów metalu z całego świata. Organizatorzy festiwalu, skomentowali nietypową sytuację wpisem w mediach społecznościowych, słowami: „Nigdy nie jesteś za stary na rocka”.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.