Na kleszcze i komary. Skuteczna ochrona

Na kleszcze i komary. Skuteczna ochrona

Coraz przyjaźniejsza aura zachęca do podróży i spędzania czasu na świeżym powietrzu, co jednak wiąże się z ryzykiem ukąszenia przez kleszcza, komara, meszki lub pszczołę. Jak sobie radzić z tym zagrożeniem? Jeszcze przed naszą erą ludzkość starała się znaleźć rozwiązanie tego problemu. W celu odstraszenia dokuczliwych owadów smarowano skórę mocno pachnącymi substancjami. Obecnie produkty oparte na substancjach naturalnych są odbierane jako niewystarczająco skuteczne, a ich zapach – jako zbyt intensywny. Co zatem warto stosować?

Na kleszcze, meszki, osy i pszczoły

Dlatego została opracowana unikalna i bezpieczna formuła preparatów z serii MOSKILEX, które skutecznie chronią ludzi przed ukąszeniami komarów, kleszczy i meszek. Zawierają one kombinację trzech substancji o potwierdzonych właściwościach. DEET (N,N-Dietylo-m-toluamid) to środek odstraszający komary, kleszcze, muchy końskie, znany i stosowany od końca lat 40. XX w. Z kolei IR3535, syntetyzowany na bazie naturalnego aminokwasu, wykazuje szerokie spektrum i skuteczność działania. Odstrasza kleszcze, komary, meszki, osy i pszczoły. Stosowany jest również w środkach przeznaczonych dla dzieci. Używa się go już ponad 25 lat. Z kolei Pyrethrum Extract – permetryna pochodzenia naturalnego – oprócz właściwości odstraszających ma także działanie owadobójcze. Jest to substancja pozyskiwana ze złocienia dalmatyńskiego Chrysanthemum cinerariaefolium.

Dla turystów, wędkarzy, leśników i działkowców oraz dzieci

Przypuszcza się, że owadobójcze właściwości Pyrethrum były znane i wykorzystywane już w I w. w Persji i Chinach. Dlatego MOSKILEX to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnie spędzających czas na łonie natury, które chcą skutecznie chronić się przed komarami, kleszczami i meszkami. Preparaty z tej serii są szczególnie polecane turystom (podróżującym po Polsce i świecie), wędkarzom, leśnikom czy działkowcom. MOSKILEX z 10-procentową zawartością DEET-u zapewnia maksymalną gwarancję działania nawet przez 3 godziny po aplikacji. Można go stosować u dzieci powyżej 6. Roku życia. Z myślą o osobach, które potrzebują wydłużonej ochrony, powstał MOSKILEX ULTRA. Preparat dzięki wyższej, 30-procentowej zawartości DEET-u, daje pełną gwarancję działania nawet do 6 godzin po aplikacji. Można go stosować u dzieci powyżej 12. roku życia. Spraye należy rozpylić równomiernie na chronione miejsca. Na twarz i szyję nanosić pośrednio – spryskać dłoń, a następnie rozprowadzić, unikając kontaktu z oczami i ustami. Tak zabezpieczeni możemy śmiało cieszyć się każdą aktywnością na świeżym powietrzu. Najlepszą ochroną przed owadami krwiopijnymi jest jednoczesne stosowanie skutecznych preparatów odstraszających, ale również zadbanie o odpowiednią odzież, nakrycie głowy czy zaopatrzenie się w moskitierę.
Moskilex przeszedł badania skutecznego odstraszania komarów egipskich Aedes aegypti. Jest to substancja pozyskiwana ze złocienia dalmatyńskiego Chrysanthemum cinerariaefolium.

Moskilex na komary i kleszcze Preparaty biobójcze, nr pozwolenia: Moskilex 4793/12, Moskilex Ultra 5814/14. Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu. Podmiot odpowiedzialny: Laboratorium DermaPharm Sp. z o.o., ul. Człuchowska 12a, 01-100 Warszawa, tel. (22) 837 38 70.

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.