Na scenach 40 Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Na scenach 40 Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Dzieje się, próby, przedstawienia, dyskusje, twórczy ferment, padają mocne słowa i pojawiają się przepraszające gesty. 40 PPA trwa w najlepsze.

Casting
Wulgarne teksty o relacjach damsko- męskich w środowisku aktorskim. Opowieść o poniżanie na castingach młodych adeptów trudnej sztuki wcielania się w inne postacie. Widać Melpomena nie rozpostarła ochronnych skrzydeł, wiec zbuntowane ostrzegają. Casting, to ostrzeżenie dla panien, którym marzy się kariera aktorska? Środowisko aktorskie nurza się balangach, rozpuście, używkach, alkoholu i nie bardzo wiadomo, dlaczego przyciąga taką uwagę porządnych i bogobojnych obywateli, do tego stopnia, że chcą je finansować. Która wersja życia jest ciekawsza, to aktorska pełne frustracji i szaleństw, czy też to codzienne poświęcone rodzinie i budowaniu dobrobytu. Wybór czy obejrzysz spektakl, należy do ciebie.

Na Podwórku spokój
Radiowcy rozmawiają z laureatami, wspominają. Czasami ktoś zaśpiewa.
Natalia Sikora była objawieniem 26 Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Grand Prix, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności opowiadała o swoim świecie od pełni do pełni księżyca. Poetycko, wrażliwie, cudownie.
Beata Fudalej wspominała i opowiadała o swoim występie na 12 PPA. Przyjechała zbuntowana, miała być parodia a dostała Grand Prix. Talent. Teraz cieszy się z pracy dydaktycznej. Gwiazdą spotkań jest radiowiec Bogusław Sobczuk z anegdotami o kulisach konkursów, o legendarnym profesorze Bardinim.

Cudownie ciepła Magda Umer w „Przybora na 102”
Przepięknie potrafi przytulić z nutką poezji w stylu Starszych Panów. Tego nie można opowiedzieć, to trzeba usłyszeć, to trzeba zobaczyć. Kabaretowe piosenki panów Przybory i Wasowskiego zdaje się, że nie straciły nic na swojej aktualności.

 

Od buntu młodych po cudne wspomnienia, takie sobie popołudnie z odrobiną kultury na co dzień, by zacytować frazę z piosenki.
Nie byliście ? Pooglądajcie zdjęcia.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.