Nabór do kolejnej edycji projektu dla seniorów i seniorek LGB już rozpoczęty!

Nabór do kolejnej edycji projektu dla seniorów i seniorek LGB już rozpoczęty!

Lambda Warszawa rusza z drugą edycją jedynego w Polsce projektu stworzonego z myślą o seniorach i seniorkach LGB. Na uczestników czekają wspólne wyjścia do teatru, kina, nauka podstaw obsługi komputera oraz spotkania z osobami również z młodszego pokolenia. Zapisy do projektu trwają do końca czerwca.

W Lambdzie Warszawa wiemy, że osoby powyżej 60. roku życia – kobiety, które kochają kobiety oraz mężczyźni, którzy kochają mężczyzn – mogą aktywnie działać i spotykać się nie tylko w swoim gronie, ale również z osobami z młodszego pokolenia.

„Znowu chce mi się żyć”,
„Od dawna się nie uśmiechałam, teraz znów to robię”,
„Jak dobrze jest się znów spotkać z innymi ludźmi” – są to słowa uczestników pierwszej edycji naszego projektu „Aktywizacja społeczna seniorów i seniorek LGB”.

Stworzyliśmy program dający seniorom i seniorkom możliwość nawiązania nowych przyjaźni, spędzania czasu z młodszymi, wspólnych darmowych wyjść do teatru, kina, na wystawy. W programie są także spacery po ulubionych zakątkach stolicy, jak i wycieczki za miasto. Ponadto uczestnicy nauczą się podstaw obsługi komputera, telefonu komórkowego, języka angielskiego oraz będą wiedzieli jak radzić sobie z nierównym i wykluczającym traktowaniem. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy.

Wziąłem udział w projekcie, ponieważ chciałem poznać nowe osoby, porozmawiać z nimi, dowiedzieć się czegoś nowego. Uważam, że warto było się zapisać. Czuję się teraz mniej samotny, wiem jak korzystać z komputera, a przede wszystkim… Znowu chce mi się żyć! – powiedział Wojciech, jeden z uczestników projektu.

Podczas pierwszej edycji projektu głównie spędzałam czas ze wspaniałą kobietą po 60. roku życia – Marią, czyli tzw. Seniorką. Razem wychodziłyśmy na kawę, do parku, na wystawy – nie było czasu na nudę! To doświadczenie uświadomiło mi, że seniorzy i seniorki są osobami pełnymi energii i zapału do działania! Na naszym projekcie skorzystali nie tylko uczestnicy, ale również osoby z młodszego pokolenia, które im towarzyszyły w trakcie projektu. Maria przekazała mi wiele bezcennych mądrości życiowych. – powiedziała Agnieszka Wiciak, tutorka osoby starszej oraz koordynatorka drugiej edycji programu.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy zadzwonić pod numer tel. 22 628 52 22 (poniedziałki – piątki, godz. 18:00 – 21:00) lub nas odwiedzić – zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 21:00 do biura stowarzyszenia w Warszawie, ul. Żurawia 24a/4 (wejście do klatki schodowej po prawej z bramy).

Można również kontaktować się z nami poprzez maila: awiciak@lambdawarszawa.org. Zapisy prowadzimy do końca czerwca.

Więcej informacji na: www.lambdawarszawa.org/seniorzy

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Koordynatorka projektu:
Agnieszka Wiciak, tel. 664 13 60 65, awiciak@lambdawarszawa.org

Źródło: Materiał prasowy

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.