
Nabór do Wrocławskiej Rady Seniorów
Spis Treści
Wrocław poszukuje ośmiu przedstawicieli środowisk senioralnych. Nabór do Wrocławskiej Rady Seniorów II kadencji trwa do 23 kwietnia 2019 (TERMIN PRZEDŁUŻONY DO 14 MAJA). Jak zyskać głos w ważnych sprawach miasta?
Prezydent Wrocławia ogłosił nabór kandydatów na członków Wrocławskiej Rady Seniorów. Nowa Rada będzie reprezentować wrocławskich seniorów przez kolejne 4 lata. Kandydaci mogą być zgłaszani przez środowiska senioralne – czyli przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych (np. organizacje pozarządowe, Uniwersytety Trzeciego Wieku) – do 23 kwietnia. Wrocławska Rada Seniorów to 14 reprezentantów – trzech przedstawicieli powołuje Prezydent Wrocławia, trzech Rada Miejska, a ośmiu wprowadzają wrocławskie środowiska senioralne.
Nabór do Wrocławskiej Rady Seniorów
Aby dokonać zgłoszenia trzeba przesłać odpowiedni zgłoszeniowy wraz z nazwą zgłaszającego środowiska senioralnego oraz z krótkim opisem doświadczenia i umiejętności kandydata. Formularz można pobrać na stronie Urzędu Miejskiego Wrocławia. Wypełniony dokument, z dopiskiem „Kandydaci na członków Wrocławskiej Rady Seniorów”, należy wysłać do Sekretariatu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na adres: pok. 214, pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław.
Przebieg wybierania nowych członków
Listy imienne zgłoszonych osób zostaną zamieszczone się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Wrocławia i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. Następnie w ciągu 7 dni od daty opublikowania listy, środowiska senioralne będą wybierać nowych członków. Głosować można poprzez formularz, również dostępny na stronie Urzędu Miejskiego Wrocławia.
W Radzie zasiądzie osiem osób, które uzyskały największą liczbę głosów. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone przez Prezydenta na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Wrocławia i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia w terminie 7 dni od dnia zakończenia głosowania.
Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z Marią Zawartko – Przewodniczącą Wrocławskiej Rady Seniorów ostatniej kadencji. W rozmowie podsumowujemy cztery lata działalności Rady.
- Światowy Dzień Choroby Alzheimera – 21 września - 21 września, 2021
- 10 faktów o chorobie Alzheimera - 21 września, 2021
- Grillowe menu – zdrowo i smacznie - 30 kwietnia, 2021