Nagroda Pióro Fredry dla…

Nagroda Pióro Fredry dla…

We Wrocławiu w czasie Wrocławskich Targów Dobrych Książek przyznawana jest prestiżowa nagroda Pióro Fredry. To konkurs edytorski, nagrodę i wyróżnienia otrzymują wydawcy.

fot.J.Dudzik

Od 20 listopada znaliśmy już nominowanych do nagrody. Były to:
• Wydawnictwo Znak Emotikon za książkę „Mały książę”, Antoine de Saint-Exupery, przekład Henryk Woźniakowski, opracowanie graficzne i ilustracje Paweł Pawlak
• Wydawnictwo Karakter za książkę „O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich” autorstwa Piotra Sommera, opracowanie graficzne Przemysław Dębowski,
• Wydawnictwo Czarne i Muzeum Etnograficzne w Krakowie za książkę „tuż obok” autorstwa Wojciecha Nowickiego, opracowanie graficzne Witold Siemaszkiewicz,
• Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Wydawnictwo Dwie Siostry za książkę „Zwierzyniec. Okazy wybrane”, tekst Maciej Byliniak, opracowanie graficzne Ewa Stiasny,
• Wydawnictwo Bosz za książkę „Oto sztuka polskiego plakatu”, koncepcja merytoryczna, tekst, wybór i układ ilustracji Dorota Folga-Januszewska, koncepcja artystyczna i projekt graficzny Lech Majewski.

fot.J.Dudzik

Na uroczystej gali w czasie pierwszego dnia targów poznaliśmy tegorocznego laureata. Pióro Fredry w tym roku otrzymało Wydawnictwo Karakter za książkę „O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich” autorstwa Piotra Sommera, opracowanie graficzne Przemysław Dębowski.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek potrwają do niedzieli. To świetna okazja, by posłuchać różnych prelekcji, wykładów, czy też spotkać się z autorami książek i uzyskać autograf. Szczególnie polecam wydawnictwo Mind&Dream Michał Zawadka. Znajdziecie tam książki dla młodzieży z zakresu rozwoju osobistego. A może i seniorom przyda się lektura o wyznaczaniu celów i zwalczaniu barier? Zachwyca poziomem edytorskim prezentowanych albumów malarstwa Wydawnictwo Bosz. Mocno reprezentowana jest literatura węgierska, Węgry są w tym roku gościem honorowym targów. Obecne są wydawnictwa rumuńskie.

fot.J.Dudzik

Targom książek towarzyszy wiele innego rodzaju wystawców. Znajdziecie luksusowe naczynia ze srebra i cudowną porcelanę. Ceramikę, ozdoby różnego rodzaju, ciekawe bluzy, oraz rzadko spotykane toczone naczynia i ozdoby z drewna. Świetne na prezenty pod choinkę.

Organizatorem 27. WTDK jest Wrocławski Dom Literatury
Program WTDK oraz lista wystawców na www.domliteratury.wroc.pl
i na Facebooku: Wrocławskie Targi Dobrych Książek.
Wstęp na targi bezpłatny.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.