Najlepszy sposób na czyste i zdrowe zęby

Najlepszy sposób na czyste i zdrowe zęby

Nieświeży oddech czy próchnica to tylko niektóre z problemów, które dotyczą jamy ustnej. Jak je zwalczyć? Często wystarczy odpowiednia technika mycia zębów oraz dobrze dobrana szczoteczka.

– W tej chwili jest moda taka, żeby wybierać szczoteczki elektryczne, czy różne inne. Jest przekonanie, że manualną szczoteczką nie da się dobrze umyć zębów. To nieprawda. – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz

– Każda szczoteczka jest dobra, jednak ważna jest technika jaką myjemy zęby. Możemy się w tej sprawie zwrócić do stomatologa, ponieważ są techniki mycia zębów, których nie znamy i sami się ich prawdopodobnie nie nauczymy. Stomatolog podczas wizyty będzie w stanie nam wszystko wytłumaczyć i pokazać. – dodaje

Powszechnym błędem popełnianym przy zakupie szczoteczki, jest wybór szczoteczki o twardym włosiu. Podczas mycia, nie tylko nie dotrze ona do wszystkich miejsc, w których gromadzi się bród, lecz również może prowadzić do podrażnienia dziąseł i uszkodzenia zębów.

Szczoteczka manualna musi być miękka. Nie można zapominać o tym, że szczoteczkę powinno się regularnie wymieniać. Jeżeli pojawią się na niej jakiekolwiek odkształcenia należy ją po prostu wyrzucić. – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, to świetnym wyborem są szczoteczki elektryczne. Wykonują one taką ilość obrotów, których nie jesteśmy w stanie wykonać ręką, dzięki czemu czas mycia zębów skraca się. Jednak używając szczoteczki elektrycznej należy pamiętać o tym, że nie jest ona w pełni skuteczna i należy wspomagać się szczoteczką manualną.

Szczoteczki soniczne, gdzie ja osobiście jestem fanem, naprawdę w doskonały sposób myją zęby, myją wszystkie przestrzenie, które chcielibyśmy umyć – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Jak tłumaczy ekspert, jest to wybór najlepszy, ale również najdroższy. Jednak należy pamiętać o tym, że żadna szczoteczka nie zastąpi nitki do zębów, którą trzeba obowiązkowo stosować.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.