Napisz Testament – bezpłatne wykłady w ramach akcji

Napisz Testament – bezpłatne wykłady w ramach akcji

Przez najbliższy tydzień w sześciu polskich miastach odbędą się darmowe wykłady poświęcone testamentom oraz konsultacje z prawnikami. Jest to część akcji edukacyjnej Napisz Testament.

Do 7 października w sześciu polskich miastach będzie obchodzony Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. Darmowe wykłady dotyczące testamentów i konsultacje z prawnikami odbywają się w ramach akcji edukacyjnej Napisz Testament – organizowanej przez Fundację Otwarte Forum. Wydarzenia zorganizowano m.in. w Krakowie, Koninie, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku i Oleśnicy (pierwsze spotkanie odbyło się w niedzielę 30 września w Warszawie).

Bezpłatne wykłady w ramach akcji edukacyjnej Napisz Testament

Bezpłatne wykłady w ramach akcji edukacyjnej Napisz Testament

Dlaczego warto napisać testament?

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na testamenty. – To dokumenty, których napisanie nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Należy jedynie wiedzieć czego unikać i w jaki sposób napisać testament, aby był ważny. Najlepiej jednak wybrać się do notariusza i sporządzić testament notarialny. Koszt takiego dokumentu nie jest wysoki, a przynajmniej mamy pewność, że po naszej śmierci nie zostanie podważony – tłumaczy Ewelina Szeratics, managerka kampanii „Napisz Testament”.

W trakcie wykładów będzie również mowa o społecznym aspekcie pisania testamentów.
– Wielu z nas chciałoby zostawić po sobie coś dobrego dla przyszłych pokoleń, mieć wpływ na to, co zdarzy się kiedyś, gdy nas już nie będzie. Taką możliwość dają właśnie testamenty. Po uwzględnieniu w nich naszych najbliższych – dzieci, wnuków, krewnych oraz przyjaciół – możemy również pamiętać o lokalnym domu samotnej matki, szpitalu, domu dziecka, miejskim teatrze, bibliotece czy zaprzyjaźnionej fundacji lub stowarzyszeniu i zapisać im choćby symboliczną kwotę – wyjaśnia Ewelina Szeratics.

Od 1 do 5 października, w godz. 10.00-12.00, pod numer 500 857 074 można też skorzystać z infolinii testamentowej i poradzić się prawnika. Więcej informacji o akcji Napisz Testament oraz o Międzynarodowym Tygodniu Pisania Testamentów na stronie www.napisztestament.org.pl.


Artykuły z cyklu Testament na wszelki wypadek:

Testament – na wszelki wypadek, w którym informujemy, co dzieje się z majątkiem po śmierci osoby, nieposiadającej krewnych.

Testament – dlaczego się go obawiamy? W artykule podpowiadamy, jak przygotować się do napisania testamentu.

Napisz Testament i zostaw cząstkę siebie dla pokoleń – dlaczego warto napisać testamentem?

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.