„Niebiański Spacer” z Prymasem Polski

„Niebiański Spacer” z Prymasem Polski

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku od 6 lat organizuje „Niebiański Spacer”, poświęcony pamięci tym, którzy odeszli. W tym roku, z uczestnikami spaceru spotkał się abp Wojciech Polak – Prymas Polski i metropolita gnieźnieński.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Niebiański Spacer” to inicjatywa Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy, której ideą jest zaduma i pamięć o nieżyjących koleżankach i kolegach. Honorowym gościem wydarzenia był abp Wojciech Polak, Prymas Polski i metropolita gnieźnieński, który spotkał się z uczestnikami spaceru przy pomniku ku czci Jana Pawła II w Smukale.

Prymasowi Polski zaimponowała inicjatywa bydgoskich seniorów, pochwalił również uczestników wydarzenia za ideę spaceru oraz aktywną formę wypoczynku (sam jest zapalonym kijkarzem). Na zakończenia spotkania arcybiskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom „Niebiańskiego Spaceru”.

W spacerze z kijkami wzięli udział seniorzy KUTW oraz delegacje Uniwersytetu Trzeciego Wieku AGORA NESTORA przy Miejskim Centrum Kultury i Uniwersytetu Każdego Wieku, który działa w strukturach Wyższej Szkoły Bankowej. Do grupy (jako „przyszły senior”) dołączył radny miejski – Bogdan Dzakanowski.

Aby podkreślić ideę „niebiańskości” spaceru, jego uczestnicy posiadali niebieskie elementy stroju i niebieskie baloniki. Trasa pokonana 9 października miała 7 km długości i prowadziła od przystanku Podkowa do „kajaku JP II” w Smukale. Tam odbyły się główne uroczystości połączone z modlitwą, wspomnieniami, recytacją poezji, śpiewaniem „Barki” i zapaleniem zniczy.

Miłosz Sałaciński/ red. JS

„Niebiański Spacer” z Prymasem Polski

„Niebiański Spacer” z Prymasem Polski

„Niebiański Spacer” z Prymasem Polski

„Niebiański Spacer” z Prymasem Polski

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.