Niezapominajka – projekt Polki zdobywa uznanie

Niezapominajka – projekt Polki zdobywa uznanie

Studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zdobyła prestiżową Nagrodę Pielęgniarstwa Królowej Sylwii. „Niezapominajka” to projekt, który powstał z myślą o osobach chorujących na demencję.

Aldona Reczek-Chachulska – studentka II roku pielęgniarstwa na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie – została laureatką Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii za autorski pomysł o nazwie Niezapominajka. Zaproponowane przez Polkę rozwiązanie ma usprawnić opiekę nad osobami z demencją oraz ułatwić opiekunom nawiązanie kontaktu z chorymi.

Niezapominajka – niezwykły pomysł

Aldona Reczek-Chachulska zaproponowała stworzenie pudełka, które służy do przechowywania przedmiotów związanych z przeszłością osoby chorującej na demencję. W przypadku osób dręczonych problemami z pamięcią trudna jest nie tylko utrata własnej tożsamości, ale również nawiązywanie prawidłowych relacji z otoczeniem. Przedmioty o wartości sentymentalnej pomagają przywołać wspomnienia i odzyskać utracone chwile, dlatego dobrze wpływają na stan chorego i jego kontakty z innymi osobami. Niezapominajka ułatwia nawiązanie relacji z otoczeniem, co w przypadku osób z demencją nie jest proste.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii

Autorka pomysłu otrzyma stypendium w wysokości 25 tys. zł oraz możliwość odbycia półrocznego stażu w najważniejszych i najnowocześniejszych organizacjach z branży medycznej. W kwietniu 2018 r. Polka pojedzie do Szwecji na spotkanie z Królową Sylwią oraz z innymi laureatami z Finlandii, Szwecji i Niemiec. Tam odbierze nagrodę oraz przedstawi swój obiecujący projekt.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii to stypendium ustanowione przez Swedish Care International z myślą o studentach pielęgniarstwa i osobach będących na specjalizacji pielęgniarskiej. W konkursie wyróżniane są najbardziej kreatywne rozwiązania, które usprawniają opiekę nad osobami starszym. Organizator konkursu specjalizuje się w produktach przeznaczonych do opieki nad osobami starszymi i dotkniętymi demencją.

Pani Aldonie gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki za rozwój projektu!

Na oficjalnym fanpage Queen Silvia Nursing Award Poland można obejrzeć relacje z wręczenia nagrody.

fot. Queen Silvia Nursing Award Poland

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.