Niezwykły talent artystyczny

Niezwykły talent artystyczny

Interesujące kadry, miejsca, budowle, zakątki – choć na co dzień znane, w artystycznym ujęciu skrywające się za tajemnicą obiektywu, posiadające często inny wymiar, będące zagadką dla widzów… obdrapane tunele czy bramy otrzymujące drugie życie, dzięki kreacji i talentowi twórcy ich nowego wizerunku…

Tak w skrócie można podsumować cykl fotografii prezentowanych podczas sobotniego wernisażu 24 października przez Andrzeja Rokosza, znanego głównie jako Tadeusz Wilk – artysta, fotograf, aktywny senior, wolontariusz, współpracujący z Wrocławskim Centrum Seniora, wspierający instytucję pięknymi fotografiami z wielu wydarzeń z życia Centrum.

Wystawa pod wymownym tytułem „Stolice moich Ojczyzn” odbyła się w wyjątkowym miejscu, w sercu wrocławskiego Rynku – w Vinci-Fit-Art, w którym na co dzień dzieje się mnóstwo artystycznych projektów, między innymi Akademia Leonarda da Vinci – Złoty Wiek, czyli wszechstronna edukacja dla seniorów, w której aktywnym uczestnikiem jest między innymi bohater sobotniego wernisażu. Uroczystość otworzyła i powitała przybyłych gości właścicielka Vinci -Fit-Art, Magdalena Filcek.

Autor prezentowanych fotografii wyjaśnił tytuł wystawy, który łączy się z jego życiowymi losami, związanymi głównie z Krakowem i Wrocławiem. Przybliżając uczestnikom wernisażu swój życiorys podkreślił, że fotografia od zawsze była jego pasją, ale na jej pełną i właściwą realizację przyszedł czas dopiero niedawno. Wśród swych zainteresowań wymienił również zamiłowanie do aktorstwa, które także zaprezentował podczas tego wieczoru. Cenne uzupełnienie cyklu fotografii, wyeksponowanych w tradycyjny sposób, stanowił bowiem wiersz „Opowiadanie o starych kobietach” T. Różewicza, recytowany przez Andrzeja Rokosza wirtualnie, na tle wyświetlanych zdjęć jego autorstwa, oscylujących wokół tematu młodych kobiet i przyrody, małych kwiatów, pąków i liści, często niezauważanych i pomijanych przez innych. Ten nowatorski zabieg artystyczny można było obejrzeć i wysłuchać w osobnej sali Vinci-Fit-Art, którą całkowicie zawładnął wspaniały audiowizualny pokaz.

Podczas wernisażu uczestnicy mieli okazję nie tylko podziwiać fotograficzne dzieła Andrzeja Rokosza, ale także poznać go jako człowieka o wielu talentach, przede wszystkim optymistę z wyjątkowym poczuciem humoru, wnikliwego obserwatora rzeczywistości, otwartego na współpracę, pomoc, a także dalszy własny rozwój.

Wrocławskie Centrum Seniora gratuluje Andrzejowi Rokoszowi sukcesu sobotniej wystawy, a Tadeuszowi Wilkowi dziękuje za wsparcie działalności Centrum piękną oprawą fotograficzną wielu wydarzeń z udziałem wrocławskich seniorów.

2

3

4

5

6

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.