Noc Muzeów w Poznaniu

Noc Muzeów w Poznaniu

Tegoroczna Noc Muzeów, to jedyna noc w roku, kiedy można zwiedzać wszystkie poznańskie muzea w tak późnych godzinach, całkowicie za darmo! Tegoroczna, już cykliczna impreza, która na stałe weszła do kalendarium wydarzeń kulturalnych, odbędzie się 21 maja i weźmie w niej udział blisko 40 instytucji, galerii i organizacji z Poznania i okolic. W roku ubiegłym z tej wyjątkowej okazji poznania miasta skorzystało blisko 70 tys. uczestników. Tego dnia instytucje kulturalne zapewniają nie tylko bezpłatny dostęp do stałych ekspozycji i wystaw, ale również bogatą i różnorodną ofertę wydarzeń towarzyszących, które uatrakcyjnią szeroki i bardzo różnorodny program imprez planowanych specjalnie na ten wieczór.

W tym roku w Poznaniu planowanych jest ponad 100 wydarzeń. Uczestnicy będą musieli wybrać najciekawsze dla siebie miejsca i stworzyć indywidualną trasę zwiedzania. Z pewnością pomoże w tym uruchomiona specjalnie na ten wieczór bezpłatna linia tramwajowa „M” obsługiwana zabytkowym taborem.

Poza głównymi muzeami: Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Miasta Poznania, Wielkopolskim Muzeum Wojskowym, Muzeum Etnograficznym, Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie i Zamkiem w Gołuchowie, będzie można również odwiedzić pozostałe placówki muzealne: Bramę Poznania, Muzeum Archeologiczne, Salon Muzyczny Muzeum F. Nowowiejskiego, Muzeum K. Iłłakowiczówny, Muzeum J.I. Kraszewskiego, Muzeum H. Sienkiewicza, Muzeum Unitry, Muzeum Instrumentów Geodezyjnych, Muzeum Komunikacji MPK, Pracownie Muzeum Ziemi, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Instytut Pamięci Narodowej, także pozostałe instytucje i galerie: Centrum Kultury Zamek, Centrum Turystyki Kulturowej Trakt – Brama Poznania, Muzułmańskie Centrum Kulturalno–Oświatowe, Bibliotekę PTPN, Bibliotekę Raczyńskich, Galerię Miejską Arsenał, Antykwariat, Nową Gazownię, Teatr Wielki – Opera, Dom Polonii i wiele innych placówek.

Do tegorocznej edycji „Nocy Muzeów” przystąpiły także między innymi niektóre zakłady, umożliwiając poznanie i zobaczenie na własne oczy procesu powstawiania np. samochodów dostawczych Volkswagen, produkcji piwa w Lech Browary Wielkopolskie, czy obejrzenia od wewnątrz Stadionu Miejskiego INEA Stadion.

Noc zapowiada się niezwykle interesująco, a dodatkowo można liczyć na wiele innych atrakcji przygotowanych przez instytucje kulturalne.
Zapraszamy.

Teskt i zdjęcia: Roman Szymański, Poznań

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.