Nowa metoda wyłudzania pieniędzy – bądźcie czujni!

Nowa metoda wyłudzania pieniędzy – bądźcie czujni!

Uwaga seniorzy! Kolejny sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega przed nową metodą oszukiwania abonentów. Urzędnicy apelują, by nie oddzwaniać na nieznane numery, które zaczynają się od cyfr 243 i 225. Są to numery z Republiki Konga i Wybrzeża Kości Słoniowej. Jeśli oddzwonimy na ten numer, nasz rachunek może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych!

Telefon dzwoni krótko, połączenie zostaje szybko zerwane. Na ekranie widać jedynie informację o nieodebranym połączeniu. Wszystko po to, by abonent miał wrażenie, ze nie zdążył odebrać połączenia i oddzwonił. Po otrzymaniu wysokiego rachunku, pierwsze kroki trzeba skierować do operatorów komórkowych.

Nowa metoda oszustów przez operatorów nazywana jest „nadużyciem telekomunikacyjnym”. Sieci zalecają klientom, by nie oddzwaniali na numer, który może budzić wątpliwości. Ostatecznością może być też blokada połączeń międzynarodowych.

Tekst: Miłosz Sałaciński
fot. fotolia

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.