Noworoczny spacer

Noworoczny spacer

Wędrując alejkami parku… W tak oryginalny i aktywny sposób Nowy Rok postanowili przywitać seniorzy we Wrocławiu. Noworoczny spacer w sobotę 2 stycznia zorganizowała grupa seniorów o-CAL-eni, w ramach cyklu prowadzonego przez nich we Wrocławskim Centrum Seniora „Polskie obyczaje i tradycje”.

.
.
Jak udana była to wędrówka, także dzięki odmienionej od tego dnia aurze, opowiada liderka o-CAL-onych, Ewa Rapacz:
„Skonał rok stary: z jego popiołów wykwita
Feniks nowy, już skrzydła roztacza na niebie,
Świat go cały nadzieją i życzeniem wita,
Czegoż w tym nowym roku żądać mam dla siebie? […]”
Nowy Rok
Adam Mickiewicz

Taki wielki wieszcz, a nie wie, a ja zwykła wrocławska seniorka wiem!
Chcę, aby seniorzy codziennie doznawali tak estetycznych (przepiękne zimowe krajobrazy) i pełnych wzajemnej sympatii uczuć, jakich doznaliśmy wędrując przez Park Skowroni i Park Południowy podczas sobotniego spaceru noworocznego.
Spacer rozpoczęliśmy z lekkim opóźnieniem, ponieważ zawiodła komunikacja MPK, ale z chwilą połączenia się tych spóźnionych z tymi wcześniej przybyłymi, przy życzeniach noworocznych i symbolicznej lampce szampana, wypijanej w blasku zimnych ogni – poczuliśmy się jak jedna rodzina. Na rozłożonym na ławce obrusie znalazły się różne łakocie, ale też rytualne chlebki zwane „Szczodrakami”. W jednym z nich zapieczony był pieniążek symbolizujący bogactwo w 2016 roku – szczęśliwie wylosowany został przez Panią z UTW. W rytmie „gospel” śpiewaliśmy kolędy wędrując alejkami parku. Po drodze mieliśmy okazję obejrzeć nowo otwarty szpital onkologiczny dla dzieci „Przylądek nadziei” i uroczy Park Południowy, na który z pewnej wysokości spogląda Fryderyk Chopin.
W spacerze wzięło udział 29 osób, w tym jedna z uczestniczek – Pani Halina – przyjechała do nas z miejscowości położonej w pobliżu Konina. Spacer zakończyliśmy gorącymi napojami w pobliskiej kawiarni. A wszystkie te wydarzenia sfilmował niestrudzony Pan Michał Dębiński.
Ewa Rapacz

02.01.16_SPACER NOWOROCZNY_fot 1 Bogna Gajna

02.01.16_SPACER NOWOROCZNY_fot 2 Bogna Gajna

Wysłuchała i zanotowała: Joanna Ryłko, WCS
fot. Bogna Gajna

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.