Nowy sezon teatralny we Wrocławiu

Nowy sezon teatralny we Wrocławiu

Dyrektorzy teatrów, którzy w zdrowiu przetrwali zmiany personalne, ogłaszają plany na nadchodzący nowy sezon. Tym którzy pochorowali się w związku z odwołaniem ze stanowiska za machlojki, życzymy zdrowia i czekamy na rozwój wydarzeń.

Chluba wrocławskich teatrów Opera odwołała konferencję prasową i nie poznamy w najbliższym czasie planów na nowy sezon. Operę prowadzi teraz księgowa. Teatr Polski zdobywający liczne nagrody i laury jakoś nie może się podnieść po rozgonieniu zespołu przez dyrektora spadochroniarza.

Teatr Polski w Podziemiu szykuje się do wystawienia Księcia na podstawie traktatu Niccolò Machiavellego o tym jak sprawować władzę. Znajdziecie ich tutaj, także bilety.

sezon

Teatr Stara Kamienica

Kameralny teatr Stara Kamienica ma siedzibę na Lelewela 15. Proponuje różne operetkowe spektakle, rewie, piosenki kabaretowe. Jeśli lubicie bawić się wspólnym śpiewaniem popularnych arii operetkowych, to dołączcie do chóru seniora. Zajęcie co tydzień we wtorki od 14:00. Więcej o teatrze, biletach znajdziecie  tutaj. Piąty sezon zaczynają już 14 września Galą Otwarcia. Program został przygotowany do grudnia. Różności w programie co niemiara. Operetkowe przeboje Kalmana i paryskie piosenki z kabaretu, erotyki dla dorosłych wszak operetka to podkasana muza, mawiano. Będzie patriotycznie w listopadzie i świątecznie w grudniu, a w Sylwestra rewia i szampan. Teatr Stara Kamienica planuje występy nie tylko w swojej skromnej siedzibie. Jeżdżą po Polsce. Zobaczycie ich w tym sezonie w Świdnicy, Nowej Rudzie, Bydgoszczy, Lesznie oraz gościnnie na scenie Teatru Polskiego.

sezon

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaczyna sezon od premiery dla dorosłych. Ci, co bawili się w minionym sezonie z Kaziem Sponge, wiedzą jak może być zabawnie we Wrocławskim Teatrze Lalek na spektaklach dla dorosłych. Tym razem forma spektaklu będzie inna, lalki typu muppet i improwizacja na żywo. O czym będzie spektakl? Tego nikt nie jest wcześniej przewidzieć. Mówią wprawdzie, że najlepszą improwizacją jest ta dokładnie przygotowana, ale czy publiczność na to pozwoli, okaże się po spektaklu. Bawiono się na salonach, prosząc znanych muzyków Chopina, Liszta w dziewiętnastym wieku, by improwizowali na zadany temat. Improwizacje słowne i wierszyki układane ad hoc to temat spotkań literackich i kabaretowych. Jak może improwizować kukiełka? Sprawdzicie już 4 października na premierze. Właściwie to każdy występ będzie premierą jak to podczas improwizacji. Będą także spektakle dla dzieci, będzie prowadzona w dalszym ciągu Pracownia Pedagogiki Teatru. To warsztaty z myślą o dzieciach i dobrej zabawie, a tak przy okazji uczą pracy w grupie zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Więcej informacji na stronie, gdzie znajdziecie repertuar na najbliższe miesiące i informacje o zapisach na warsztaty.

sezon

Maciej Tomaszewski, Łatwo nie będzie, fot© J.Dudzik

Wrocławski Teatr Komedia niezmiennie bawi widzów w całym województwie. To dzięki dotacji, bilety na spektakle mogą być tańsze. W tym sezonie premiera wystawianej już w Polsce komedii Jean-Claude Islert’a  pod tytułem Łatwo nie będzie. Samo życie na wesoło. Trochę negliżu, mnóstwo świetnej gry aktorskiej, i zegar. Każdy element dekoracji zdaje się, ma tutaj znaczenie. Biletów na premierę nie dostaniecie, ale na kolejne spektakle kilka jest jeszcze w kasie. Reżyseruje Wojciech Dąbrowski. W postać profesora matematyki rewelacyjnie wpisuje się Maciej Tomaszewski w cudnym kostiumie. Pamiętajcie, we Wrocławskim Teatrze Komedia liczy się tylko dobra zabawa, więc dajcie upust emocjom i nagradzajcie wdzięki aktorek westchnieniem, a słowne gagi okraście śmiechem. To teatr komedia i ma być zabawnie, a po spektaklu jak już wrócicie do domu, może najdzie was jakaś refleksja. Kto wie.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.