Nowy sezon we Wrocławskim Teatrze Lalek

Nowy sezon we Wrocławskim Teatrze Lalek

Już od 50 lat w Teatrze Lalek we Wrocławiu są wystawiane przedstawienia dla dorosłych widzów. Także w nowym sezonie teatralnym będzie można zobaczyć premiery dedykowane dla starszych widzów oraz dla zwolenników krytycznych komentarzy do bieżących wydarzeń.

       plakat

Premiery
Pięć premier jak na jeden sezon to przyznacie sporo.
Kazio Sponge, talk- show.
Kabaret we Wrocławskim Teatrze Lalek, cykliczny talk- show dla dorosłych. Na konferencji prasowej Kazio zapowiadał, że będzie ostro, aktualnie i zabawnie. Kazio ma 6 lat, zna się na wszystkim i wie wszystko najlepiej. Pierwszy odcinek „Wybory” 22 i 23 września, następny odcinek „Memento mori” 27 i 28 października. Lubicie kabaret, spieszcie po bilety. Tylko dwa wystawienia w miesiącu.

Już 5 października „Moskwin. Zew”. Spektakl zdecydowanie dla dorosłych. W programie przeczytacie, że rzecz dzieje się w Moskwie. Samotnik, mizantrop, a może intelektualista, lingwista. Zaczyna się od tego, że zostaje zatrzymany na cmentarzu w dość zadziwiających okolicznościach i z torbą z ludzkimi kośćmi. Reżyseria- Lena Frankiewicz, aktor- Tomasz Maśląkowski.
„Drzewo”
To będzie zabawa dla dzieci 3- 5 lat i o tym, jak upływa czas. Trudno przewidzieć co się wydarzy. Na widowni będą dzieci, takie spektakle są zawsze pełne niespodzianek. Premiera 17 listopada.
„Kichot”
W marcu 2019 dla młodzieży i dorosłych spektakl oparty na powieści Cervantesa. Wiele, głównie drewnianych lalek, średniowieczne elementy scenografii, pieśni trubadurów. Prawdziwy teatr?
„Motyl”
Dla dzieci będzie przygotowana opowieść o gąsienicy Bruno i jego dylematach. On chce tańczyć, a przecież motyle raczej latają. Premiera 1 czerwca. Ciekawe, czy dzieciom i ich dziadkom spektakl się spodoba.

W najbliższym czasie
We wrześniu i październiku możecie zobaczyć na scenach Wrocławskiego Teatru Lalek:
-dla Najnajów — Dżungla
-dla Dzieci — Odd i Luna, Babcia na jabłoni, Czarodziejski flet, Burza, Och, Emil, Wąż,
-dla Dorosłych — Pomnik, oraz wcześniej przedstawione premiery Kazio Sponge i Moskwin. Zew.

Zapowiada się ciekawie, a przecież jeszcze są warsztaty. Pamiętajcie, przed spektaklem warto wstąpić do kawiarni na cudowne kulki czekoladowo- śliwkowe lub torcik orzechowo- czekoladowy. Do tego soki naturalne z warzyw. Pychota.

tekst, zdjęcie: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.