Prenumerata Gazety Senior
Nowy Telefon Zaufania dla Seniorów w Łodzi

Nowy Telefon Zaufania dla Seniorów w Łodzi

Telefon Zaufania dla Seniorów – bo z wiekiem nie tracisz praw i godności
Nie masz z kim porozmawiać o swoich problemach, o tym, co Cię trapi i spędza sen z powiek? Zarząd Europejskiego Stowarzyszenia Pomocy prawnej „Beneficium Iuris” w Łodzi realizując postanowienia statutu, powołał do życia Telefon Zaufania dla Seniorów 694 160 608, który wspiera osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prawnej i psychologicznej.

Telefon Zaufania dla Seniorów 694 160 608 świadczy doraźną pomoc, gwarantuje możliwość anonimowej wymiany myśli tym seniorom, którzy przeżywają trudności natury moralnej, społecznej lub psychologicznej i próbują pokonać własne osamotnienie, depresję, poczucie beznadziejności. Ma przeciwdziałać izolacji społecznej osób starszych i samotnych, a jednocześnie pełni funkcję doradczą i informacyjną.

Wieloletnie doświadczenie wolontariuszy Telefonu Zaufania nabyte podczas działalności w środowisku seniorów czy w Miejskiej Radzie Seniorów pozwala w dzisiejszej rzeczywistości wychodzić naprzeciw ogromnej potrzebie wspierania osób starszych i samotnych. Działalność Telefonu koncentruje się szczególnie na wsparciu prawnym i psychologicznym dla seniorów, ofiar włamań, kradzieży, przemocy fizycznej i psychologicznej oraz przekazywaniu informacji o dzisiejszej rzeczywistości czy zdarzeniach. Dzwoniąc pod numer kom. 694 160 608 seniorzy mogą porozmawiać o swoich potrzebach, trudnościach i zagrożeniach ze swoimi rówieśnikami, otrzymując właściwą i serdeczną radę czy faktyczną pomoc telefoniczną i osobistą. Dzwonić można we wtorki i czwartki w godz. 15.00 – 17.00, jednak planowane jest rozszerzenie godzin działania telefonu.

Europejskie Stowarzyszenie Pomocy Prawnej
„Beneficium Iuris”

red. EK

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.