Nowy Telefon Zaufania dla Seniorów w Łodzi

Nowy Telefon Zaufania dla Seniorów w Łodzi

Telefon Zaufania dla Seniorów – bo z wiekiem nie tracisz praw i godności
Nie masz z kim porozmawiać o swoich problemach, o tym, co Cię trapi i spędza sen z powiek? Zarząd Europejskiego Stowarzyszenia Pomocy prawnej „Beneficium Iuris” w Łodzi realizując postanowienia statutu, powołał do życia Telefon Zaufania dla Seniorów 694 160 608, który wspiera osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy prawnej i psychologicznej.

Telefon Zaufania dla Seniorów 694 160 608 świadczy doraźną pomoc, gwarantuje możliwość anonimowej wymiany myśli tym seniorom, którzy przeżywają trudności natury moralnej, społecznej lub psychologicznej i próbują pokonać własne osamotnienie, depresję, poczucie beznadziejności. Ma przeciwdziałać izolacji społecznej osób starszych i samotnych, a jednocześnie pełni funkcję doradczą i informacyjną.

Wieloletnie doświadczenie wolontariuszy Telefonu Zaufania nabyte podczas działalności w środowisku seniorów czy w Miejskiej Radzie Seniorów pozwala w dzisiejszej rzeczywistości wychodzić naprzeciw ogromnej potrzebie wspierania osób starszych i samotnych. Działalność Telefonu koncentruje się szczególnie na wsparciu prawnym i psychologicznym dla seniorów, ofiar włamań, kradzieży, przemocy fizycznej i psychologicznej oraz przekazywaniu informacji o dzisiejszej rzeczywistości czy zdarzeniach. Dzwoniąc pod numer kom. 694 160 608 seniorzy mogą porozmawiać o swoich potrzebach, trudnościach i zagrożeniach ze swoimi rówieśnikami, otrzymując właściwą i serdeczną radę czy faktyczną pomoc telefoniczną i osobistą. Dzwonić można we wtorki i czwartki w godz. 15.00 – 17.00, jednak planowane jest rozszerzenie godzin działania telefonu.

Europejskie Stowarzyszenie Pomocy Prawnej
„Beneficium Iuris”

red. EK

Redakcja
Kategorie
Tagi
Udostępnij