Odblokować się w stylu lecącego żurawia

Odblokować się w stylu lecącego żurawia

Okazję do odblokowania się w stylu lecącego żurawia mieli seniorzy w poniedziałek 22 lutego we Wrocławskim Centrum Seniora, podczas niezwykle interesującego i relaksacyjnego spotkania.

Seniorzy mieli możliwość zapoznania się ze starochińskimi ćwiczeniami zdrowotnymi Qigong Stylu Lecącego Żurawia. Podczas zajęć prowadzący, Marcin Mękarski z Akademii Qigong, przedstawił podstawy Qigong (czyt.: czi kung), wraz z jego działaniem. Omówił także pojawiające się na co dzień napięcia i blokady, skutkujące dolegliwościami.

Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z ćwiczeniami rozluźniającymi, których głównym celem jest skierowanie uwagi w ciało, jego odczuwanie, na umiejętność kierowania, przenoszenia uwagi w wybrane miejsca. W następnej kolejności zastosowano przenoszenie uwagi w wybranych elementach formy Lecącego Żurawia, aktywując przepływ Qi w meridianach. Zakończenie zajęć stanowił automasaż.

Pierwsze zapiski o tym chińskim systemie ćwiczeń sięgają 4 – 5 tyś lat wstecz. Ćwiczenia te mogą być wykonywane samodzielnie oraz grupowo. Jako rezultaty ćwiczeń wielokrotnie opisywane są przypadki złagodzenia objawów różnych chorób, a także powrotu do zdrowia.

Po pierwszych ćwiczeniach wiele osób mówi o uspokojeniu, wyciszeniu się. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od pierwszych wrażeń efekty ćwiczeń, czyli długotrwała poprawa stanu zdrowia, osiągana jest w wyniku regularnej praktyki.

Zainteresowanych ćwiczeniami zapraszamy do śledzenia grafiku wydarzeń na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora www.seniorzy.wroclaw.pl oraz Akademii Qigong www.AkademiaQigong.pl

Serdeczne podziękowania dla prowadzącego zajęcia Marcina Mękarskiego od Wrocławskiego Centrum Seniora.

ćwiczenia dla seniorów we Wrocławskim Centrum Seniora

seniorzy ćwiczą we Wrocławskim Centrum Seniora

Tekst: Kamila Polańska, WCS
Fot.: Agnieszka Kokoszkiewicz, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.