Odczarować świąteczną samotność

Odczarować świąteczną samotność

Wyobraź sobie stół i jedno tylko nakrycie – dla ciebie. Cicho, pusto, smutno…. Jest Wielkanoc, a ty masz 87 lat i jesteś zupełnie sam na świecie… Na szczęście to nie jest rzeczywistość, nie twoja. Nie życzyłbyś jej sobie. Pewnie nikomu byś nie życzył. Ale taką właśnie rzeczywistość los zgotował 87-letniej pani Hannie z Warszawy.

Odczarowuje ją jednak Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”.
Samotność to problem, z którym zmaga się coraz więcej starszych osób – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor Stowarzyszenia – Bolesna na co dzień, ale w święta szczególnie dotkliwa. Dlatego już od kilkunastu lat tuż przed świętami organizujemy spotkania świąteczne dla naszych podopiecznych – samotnych starszych osób w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Co roku staje się to możliwe dzięki wsparciu darczyńców, którym i w tym roku bardzo dziękujemy.

Świąteczną zbiórkę Stowarzyszenia można wesprzeć online na stronie www.malibracia.org.pl/wielkanoc

Zależy nam, by szczególnie w tym trudnym dla nich czasie nasi podopieczni czuli się jak w rodzinie: potrzebni i kochani. I taką rodzinną atmosferę tworzymy przy naszych świątecznych stołach, stąd nasza dbałość o każdy szczegół. – mówi Joanna Jaworska koordynatorka wolontariatu Stowarzyszenia, a jej telefon zaczyna dzwonić – Właśnie trwają ostatnie przygotowania: poszukiwania materiałów do dekoracji, ostatnie zmiany w menu. W piątek nasze niezawodne wolontariuszki przygotują pyszną domową sałatkę. Urwanie głowy – uśmiecha się i dodaje – ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

To już w najbliższą sobotę – śmieje się pani Hanna, którą także pytamy o Wielkanoc „małych braci Ubogich” – Nie mogę się doczekać. Znów zobaczę znajome, miłe twarze. Będzie przy mnie Monika, wolontariuszka, która odwiedza mnie co tydzień. Człowiek nie czuje się osamotniony. Jest prawie jak w domu za dawnych lat. Tylko stół większy…

Tegoroczne spotkania świąteczne odbędą się w sobotę 19 marca w Warszawie i Lublinie oraz w poniedziałek 21 marca w Poznaniu.

Aby uzyskać szczegółowe informację prosimy o kontakt z Joanną Mielczarek:
e-mail: info@malibracia.org.pl, tel. 501 151 045

baner-wielkanoc_22

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.