Odlotowe wakacje

Odlotowe wakacje

Wakacje i czas letnich podróży coraz bliżej. Warto zorientować się, gdzie w tym roku będzie można się udać z Wrocławia samolotem. Od 30 marca zacznie obowiązywać letni rozkład lotów. Biura podróży powoli zaczynają wprowadzać ofertę wakacyjną, czyli więcej kierunków. Oto krótka ściąga z rozkładu lotów.

Możemy skorzystać z oferty wybranej linii lotniczej. To wyprawa samodzielna bez zbędnych opłat za usługi biura podróży, ale tym samym trudniejsza. Trzeba samemu kupić bilet, odprawić się przez Internet z każdego lotniska oddzielnie, zarezerwować hotel i do niego dojechać. Oczywiście wyręczy nas w tych komputerowych czynnościach biuro podróży, ale za opłatą do 100 zł. Najpierw jednak trzeba zapoznać się z regulaminem przelotów przewoźników niskokosztowych. Bagaż podręczny nie może być większy niż zapisano w regulaminie, bo nie wniesiemy go na pokład samolotu, tu linie lotnicze są bezwzględne. Możemy natomiast wykupić bagaż rejestrowany, za który zapłacimy w zależności od wagi maksymalnie 75 euro. Dlatego większość pasażerów woli małe walizki i sprawdza skrupulatnie wymiary.

Z Ryanairem polecimy do ośmiu krajów: Hiszpanii, Grecji, Francji, Włoch, Irlandii, Anglii, Szkocji, Norwegii oraz na Maltę. W lipcu i sierpniu zostaną także uruchomione krajowe loty do Gdańska.
Linia Wizz Air oferuje 6 połączeń: do Doncaster w Anglii, Dortmundu w Niemczech, Einhoven w Holandii, Londynu Luton, Oslo Torp i Paryża Beauvais. Zasady podobne jak u Ryanaira.
Z tanich operatorów mamy jeszcze Germanwings, który lata do Düsseldorfu. Droższe już bilety oferują SAS do Kopenhagi, a Lufthansa do Monachium i Frankfurtu, ale za to z tych portów lotniczych możemy udać się w dalszą podróż w każdy zakątek świata.

Najpopularniejszym sposobem na wakacje samolotem są wyjazdy zorganizowane przez biuro podróży. Wtedy to biuro podróży, organizator wycieczki, wynajmuje samolot, organizuje dojazd z lotniska, wynajmuje hotel. My nie musimy się niczym martwić. Takich kierunków z Wrocławia będzie w 2015 roku 28, a wśród nich: Hiszpania – wyspy Majorka, Teneryfa, Fuerteventura, Bułgaria – Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, Turcja – Antalya, Dalaman, Bodrum, Izmir, Tunezja – Enfidha, Manastir, Tunis, Djerba, Grecja – Kreta, Rhodos, Kos, Zakhynthos, Korfu i Saloniki, Egipt – Sharmel Sheik, Hurgada, Marsa Alm, Włochy – Sycylia, Chorwacja – Dubrownik, Cypr – strona grecka Paphos oraz Portugalia – Faro i ciepła, górska Madera. Dużo? Niespecjalnie, w porównaniu z ofertą skierowaną dla mieszkańców Małopolski, czy Śląska, nie mówiąc już o Warszawie. To biura podróży wyznaczają miejsce wylotu, więc wybierajcie Wrocław, bo wtedy turoperatorzy zwiększą ofertę wakacyjną z tego miasta.

Szczegółowy rozkład lotów dostępny na stronie wrocławskiego Portu Lotniczego.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

fontanna w Barcelonie

Barcelona, Hiszpania

Fuertaventura

Fuerteventura, Hiszpania

Lanzarote

Lanzarote, Hiszpania

,

Valetta, Malta

Malta

Sagrada Familia, Barcelona, Hiszpania

samolotem

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.